Cestování - Český Metropol

Cestování

Poznej Ústecký kraj: Advent na zámku Nový Hrad v Jimlíně

zdroj: archiv Metropolu

- ÚSTECKÝ KRAJ | Na tento výlet nás zve Jana Vaňhová. Čas utíká jako voda a za chvíli zaklepe na dveře nejkrásnější období roku – advent. Druhou prosincovou sobotu jste srdečně zváni na tradiční adventní

„Poznej Ústecký kraj“: Navštivte královské město Kadaň

zdroj: archiv Metropolu

- ÚSTECKÝ KRAJ | Dnes vám nabízíme tip na víkendovou procházku historickým jádrem královského města Kadaň v Ústeckém kraji. Na výlet vás tentokrát zve Ladislava Richterová, šéfredaktorka regionálních...

Nový portál o Karlovarském kraji: Živý kraj

zdroj: archiv Metropolu

- KARLOVARSKÝ KRAJ | Karlovy Vary/ Karlovarský kraj uvedl do zkušebního provozu nový turistický portál „Živý kraj“. Ten poutavou formou představuje region jako ideální místo pro trávení volného času a dovolené. Kromě...

Silvestrovské pobyty jsou téměř vyprodané

zdroj: archiv Metropolu

- ČESKÁ REPUBLIKA | Vyprodanost silvestrovských pobytů pro letošní rok dosahuje 69 procent z celkové nabídky všech zájezdů. V úterý o tom informoval marketingový ředitel cestovní agentury INVIA.cz Michal...

Češi letos za dovolenou průměrně utratili téměř 31 tisíc korun

zdroj: archiv Metropolu

- ČESKÁ REPUBLIKA | Průměrně 30 962 korun utratili turisté z České republiky za letošní letní dovolenou. V pátek o tom informovala společnost Invia.cz s tím, že v uplynulých letech Češi za prázdniny nejvíce platili v roce 2008, kdy činila průměrná hodnota objednávky zájezdu 33 235 korun.

DTest radí, jak se zachovat v případě krachu cestovky

zdroj: archiv Metropolu

- ČESKÁ REPUBLIKA | Každý rok zůstane několik set klientů cestovních kanceláří v zahraničí nebo na zájezd vůbec neodjedou. Užitečné rady, na co by si měli dát lidé pozor a na co mají nárok v případě krachu cestovky, poskytl časopis dTest.

Zkrachovala další cestovní kancelář, Pradok má v zahraničí 172 klientů

zdroj: archiv Metropolu

- PRAHA | Cestovní kancelář Pradok v pátek ráno zkrachovala, v současnosti má v Řecku 172 klientů. Informaci potvrdil mluvčí společnosti Generali Jiří Cívka. "Přál bych si, aby naši klienti přijali mou omluvu za nastalou situaci.

Češi plánují použít největší část svých úspor na letní dovolenou, tvrdí průzkum

- ČESKÁ REPUBLIKA | Největší část ze svých úspor Češi plánují použít na dovolenou v létě, na tu se v letošním roce chystají téměř dvě třetiny z dotazovaných. Ve čtvrtek o tom prostřednictvím výsledků svého šetření informovala ING Bank.

Podzemní letecká továrna v Jánské na Děčínsku přitahuje stále víc milovníků historie

- JÁNSKÁ | Podzemní prostory v bývalém koncentračním a pracovním táboře Rabštejn v Jánské na Děčínsku se staly oblíbeným cílem turistů a milovníků historie. V úterý odpoledne to řekl člen občanského sdružení Jánská Karel Hunčovský.

Češi jsou spokojeni s tuzemskými rekreačními oblastmi a rádi se do nich vracejí

- ČESKÁ REPUBLIKA | Čeští turisté jsou spokojeni s rekreačními destinacemi v ČR a rádi se do míst svých dovolených vracejí. Ve středu o tom informovala prostřednictvím výsledků svého šetření agentura CzechTourism. O dalším návratu do místa dotazování uvažovalo celkem 88 procent respondentů v turistických regionech.

Historickým městem roku 2011 je Uherské Hradiště

- ČESKÁ REPUBLIKA | Historickým městem roku 2011 se na úterním vyhlášení ve Španělském sálu Pražského hradu stalo Uherské Hradiště ze Zlínského kraje. Porazilo tak další dva finalisty - Kutnou Horu a Chrudim - a získalo odměnu od ministerstva kultury ve výši jednoho milionu korun.

Strana výpisu

11 ...