Cestování - Český Metropol

DPP obdržel cenu Czech Technology Platform Smart Grid Award

Foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) získal ocenění Czech Technology Platform Smart Grid Award za rok 2017. DPP uspěl s inovativním projektem dynamicky nabíjeného elektrobusu, zkušebně provozovaném v úseku mezi Palmovkou a Letňany.

Kraj chce zmírnit dopady lidské činnosti na krajinu

Foto archiv

- Hradec Králové | K výraznému posílení výchovy, vzdělávání a osvěty v oblasti životního prostředí se rozhodlo vedení Královéhradeckého kraje. Chce tak reagovat na zesílení extrémních klimatických jevů, a s tím spojené mimořádné situace, kam patří i povodně či dopady sucha.

Nexen Tire rozšiřuje dodávky pneumatik pro Fiat Chrysler Automobiles v USA

Foto archiv

- Soul | Společnost Nexen Tire, přední světový výrobce pneumatik, oznámila, že bude dodávat své pneumatiky jako originální díly pro zcela nový pick-up Ram 1500 modelového roku 2019 vyráběný společností Fiat Chrysler Automobiles ve Spojených státech.

Z Finska dorazily do Pražské zoo dvě klisny koně Převalského

Foto archiv

- Praha | V pondělí ráno přicestovaly do Zoo Praha z Finska dvě klisny koně Převalského. Po karanténě zamíří do Dolního Dobřejova a odtamtud pravděpodobně až do Mongolska.

Mezinárodní den ledních medvědů oslaví Zoo Praha

Foto archiv

- Praha | V sobotu 24. února oslaví v Zoo Praha Mezinárodní den ledních medvědů plyšákovým průvodem.

Praha rozdělí školské granty za 24 milionů korun

Foto archiv

- Praha | Pražští radní na úterním zasedání schválili návrh na rozdělení grantů v rámci celoměstských programů rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy hlavního města. Letos bude touto cestou podpořeno celkem 300 projektů za bezmála 24 milionů korun, uvedla radní pro školství Irena Ropková.

Dar pro Krajskou zdravotní zpříjemní prostředí ústecké onkologie

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Členové kapely The Boom předali v sobotu 17. února zástupcům Onkologického oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., šek v hodnotě 50 tisíc korun. Kapela ústeckou onkologii dlouhodobě finančně podporuje, celkem jí od roku 2010 věnovala z vánočních charitativních koncertů 360 800 korun.

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

57.5%

 

ne

42.5%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.1%

 

ne

31.9%

 

 

Anketa

Opatříte si registrační značku na přání?

ano

43.2%

 

ne

56.8%