MOV zakázal sportovcům v Soči uctít památku zesnulé lyžařky Sarah Burke - ZOH Soči 2014 - Český Metropol

ZOH Soči 2014

MOV zakázal sportovcům v Soči uctít památku zesnulé lyžařky Sarah Burke

zdroj: unofficialnetworks.com

Soči | Mezinárodní olympijský výbor zakázal sportovcům uctít během her v Soči památku předloni zesnulé freestylové lyžařky Sarah Burkeové. Někteří, jako například australská snowboardistka Tora Brightová, měli...

 

v úmyslu nastoupit se speciálními nálepkami.
    "Nejde ani tak o pravidla, jako spíš o to, co je a není vhodné," citovala agentura Reuters mluvčího MOV Marka Adamse. "Soucítíme s nimi a samozřejmě víme, že je třeba si ji (Burkeovou) připomenout. Ale soutěže pro to nejsou nejlepším místem," dodal s tím, že výbor radši uctí památku někdejší mistryně světa jinak.
    Kanaďanka Burkeová zemřela v lednu 2012 v 29 letech na následky zranění, která utrpěla při tréninku. Brightová si na její památku na snowboard a helmu nalepila její fotografii. "Olympijský výbor to ale považuje za politické gesto, takže to zakázal," poznamenala australská reprezentantka.
    Napomenutí od MOV si vysloužily i norské běžkyně na lyžích. Důvodem byly černé pásky na rukách, se kterými nastoupily do sobotního skiatlonu. Marit Björgenová a spol. se tak rozhodly vyjádřit podporu reprezentační kolegyni Astrid Uhrenholdtové Jacobsenové, které v pátek nečekaně zemřel bratr.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » ZOH Soči 2014  

 » Sport