Auto - Český Metropol

Auto

ŠKODA Muzeum představuje jediný Laurin & Klement BSC

foto archiv

- Mladá Boleslav | Sportovní automobil Laurin & Klement BSC, který právě letos oslavuje své 110. „narozeniny“, se nově stal součástí expozice ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi. Vůz v uplynulých dvou letech prošel celkovou renovací, při které tým odborníků vycházel z dochované originální výkresové dokumentace a dalších unikátních pramenů.

Hledá se domov pro staré pragovky

foto archiv

- Ústí nad Labem | Náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek se sešel s panem Kolářem, který je majitelem unikátní sbírky automobilů značky Praga. Vlastní nejen všechny modely, které legendární automobilka vyráběla, ale také veškerou technickou dokumentaci k nim. Momentálně hledá pro svou sbírku výstavní prostory.

Skvělý úspěch: Tom Beckhäuser pojede závod F3

foto archiv

- Praha | Tři víkendové závody v malajsijském Sepangu čekají od 23. do 25. listopadu českou formulovou hvězdu Toma Beckhäusera. Pro 19letého jezdce, který je jediným českým zástupcem na mezinárodním kolbišti monopostů a jedním z největších automobilových talentů poslední doby, jde o důležitý test před příští sezónou. Tu chce Tom jet celou v F3, navíc bude prohánět soupeře v Mistrovství Asie Formule Renault 2.0 (AFR).

Vrcholný osmiválcový model ŠKODA 860 opět v plném lesku

foto archiv

- Mladá Boleslav | Výročí 100 let od založení Československa si ŠKODA AUTO připomíná i dokončením renovace klenotu svých muzejních sbírek, vozu ŠKODA 860. Exemplář z roku 1932 je jediným dochovaným kabrioletem této modelové řady, luxusní vůz ve své době definoval nová měřítka výbavy a jízdního komfortu.

Praha 4 má nové záchytné parkoviště P+R

foto archiv

- Praha | Uživatelé osobních automobilů mohou zaparkovat na nově otevřeném parkovišti P+R v prostorách Kongresového centra Praha (parkovací zóna JIH 1) v blízkosti stanice metra C Vyšehrad.

VW Brouk: Jak udělat z vraku unikátní vůz

foto archiv

- Praha | Vychází kniha, která popisuje renovaci nejstaršího dochovaného sériově vyrobeného Volkswagen Brouka na světě. Letos je to přesně 30 let, kdy se český nadšenec do veteránů Ondřej Brom poprvé setkal s vrakem, který si později koupil a léta mu vracel jeho původní podobu.

50 let modelu ŠKODA 1203: Dělník všedního dne s bezpočtem podob

- Mladá Boleslav | ŠKODA 1203, nejrozšířenější československý lehký užitkový automobil 20. století, slaví 50. narozeniny. Svou premiéru měla 14. září 1968 na strojírenském veletrhu v Brně, Čechy a Slováky provázela doslova od kolébky (sanitní verze) až po cestu poslední (pohřební provedení), nemluvě o mikrobusech, dodávkách, valnících či montážních verzích.

foto archiv

Automobily ŠKODA ve službách československé armády

foto archiv

- Mladá Boleslav | Již krátce po vzniku Československa v roce 1918 bylo zřejmé, jak důležitou roli bude v mladém státě hrát armáda a zajištění bezpečnosti mladé republiky. Ke klíčovým armádním dodavatelům patřily i Škodovy závody v Plzni, do jejichž koncernu patřila od roku 1925 také mladoboleslavská automobilka.

Omlazená FABIA míří k českým zákazníkům

foto archiv

- Mladá Boleslav | Druhý nejprodávanější model značky ŠKODA na domácím trhu dostává pro modelový rok 2019 nejen nový design, ale i novou techniku. Živé a úsporné motory se zdvihovým objemem 1,0 l doplňují pokročilé asistenční systémy.

Ikonické monoposty F1 na Masarykově okruhu

foto archiv

- Brno | Vozy legendární italské automobilky se už tento víkend 21. – 22. července představí na Masarykově okruhu. Závodní podnik Ferrari Challenge do Brna přiváží dva tovární poháry sportovních vozů a unikátní Ferrari F1 Show. Formulový program bude na dráze pokračovat i po víkendu, v úterý a ve středu se fanouškům ukáže hned 7 monopostů.

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.3%

 

ne

41.7%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.2%

 

ne

31.8%