Technika - Český Metropol

Technika

Nokia představila smartphone, který na jedno nabití vydrží téměř měsíc

Ikona

9. května 2009 - ESPOO | Výrobce mobilních telefonů, společnost Nokia, představila smartphone Nokia E52. Nový smartphone vydrží v pohotovostním režimu na jedno nabití baterie téměř měsíc, uvádí tisková zpráva firmy. "Nokia E52 vyniká výdrží baterie a kvalitní reprodukcí zvuku. Může se pochlubit téměř měsíční výdrží v pohotovostním režimu na jedno nabití baterie a také funkcí pro potlačení hluku během hovoru.

Telefónica O2 uvedla na trh nový mobilní telefon se speciální aplikací Facebook

Ikona

4. května 2009 - PRAHA | Telefónica O2 uvedla v úterý na trh nový mobilní telefon Sony Ericsson W 705, který je vybaven speciální aplikací Facebook. Informovala o tom společnost Telefónica O2. "Horečka s názvem Facebook zachvátila i Českou republiku.

V plzeňském science centru Techmania vzniklo informační místo sítě Europe Direct

Ikona

3. května 2009 - PLZEŇ | Nové informační místo sítě Europe Direct bylo otevřeno v plzeňském science centru Techmania a může se na ně obrátit osobně, telefonem, nebo prostřednictvím počítače každý zájemce, který hledá informace o EU. Informoval o tom Vlastimil Volák, ředitel centra Techmania. "Europe Direct je nyní jednotným kontaktním místem pro všechny obecné dotazy ohledně EU.

ČT 1, TV Nova i TV Prima budou od pátku vysílat z vysílače Praha-město-Žižkov jen digitálně

Ikona

30. dubna 2009 - PRAHA | ČT1, TV Nova i TV Prima vypnou své analogové vysílání z vysílače Praha - město - Žižkov ve čtvrtek a od pátku budou vysílat jen digitálně. Uvedly to všechny tři televize. Technický plán přechodu (TPP) stanovuje na 30. duben vypnutí veškerého analogového zemského televizního vysílání ze stanoviště Praha - město – Žižkov. Česká televize ukončí analogové zemské vysílání programu ČT1 na 51. kanálu ze žižkovského vysílače ve čtvrtek 30. dubna pozdě večer, minutu před půlnocí na pátek 1. května.

Nokia představila svůj Nokia 6216 s funkcí NFC, která umožňuje platit mobilem přiložením k terminálu

Ikona

28. dubna 2009 - PRAHA | Společnost Nokia na konferenci Wima v Monaku představila svůj model Nokia 6216 classic, který má plně integrovanou funkci NFC (Near Field Communication), která umožňuje platit mobilem pouze přiložením k příslušnému terminálu. Uvedla to v úterý Nokia. "Představte si následující situci. Místo koupě lístku na MHD jen nastoupíte a přiložíte svůj mobil k terminálu v autobusu. Na displeji naskočí volby, jaký lístek si přejete koupit, vyberete ten správný a potvrdíte.

Panasonic Lumix DMC-FX55

Ikona

3. dubna 2008 - Panasonic uvedl na trh novinku v podobě stylového fotoaparátu s označením Lumix DMC-FX55. Jedná se o moderní kompakt, který se může pochlubit slušivým tenkým provedením těla v černé, nebo stříbrné barvě. Je určen především nenáročným uživatelům, i když svými schopnostmi a parametry by dokázal nadchnout nejednoho profesionálního fotografa.

Strana výpisu

... 22

 

 

Další informace:

 

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

32.1%

 

Ne

26.8%

 

Je mi to jedno

21.1%

 

Nemám k tomu dost informací

20%