Technika - Český Metropol

Technika

Raketoplán Endeavour se blíží k ISS, má lehce poškozený plášť

Ikona

17. července 2009 - MYS CANAVERAL | Americký raketoplán Endeavour se blíží k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), s níž se má spojit v pátek v 19:55 SELČ. Jak informuje server France 24, před tím provede tradiční "salto vzad", během nějž posádka ISS nasnímá plášť raketoplánu.

Raketoplán Endeavour se připravuje na šestý pokus o start

Ikona

15. července 2009 - MYS CANAVERAL | Americký raketoplán Endeavour se připravuje v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě na šestý pokus o start na misi, během níž má k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) dopravit poslední část japonské vědecké laboratoře Kibo. Informuje o tom ve středu agentura Reuters.

Meziplanetární vesmírná sonda Ulysses ukončila svou misi

Ikona

1. července 2009 - LOS ANGELES | Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) oznámil, že v úterý oficiálně ukončil spojení se sondou Ulysses (Odysseus), která za 18 let ve vesmíru uletěla 8,85 miliardy kilometrů a téměř třikrát obletěla Slunce. Informuje o tom ve středu agentura Reuters.

Obrazem: Roudnické letíště hostilo již 10. Memoriál air show

Doprovodný obrázek

28. června 2009 - ROUDNICE NAD LABEM | Nebe nad letištěm v Roudnici nad Labem o posledním červnovém víkendu křižovaly historické i moderní letouny a helikoptéry. Uskutečnila se zde 10. Memoriál air show, která patří mezi největší letecké přehlídky v Česku.

V Pardubicích začala Aviatická pouť

Ikona

6. června 2009 - PARDUBICE | Na mezinárodním letišti v Pardubicích začala v sobotu Aviatická pouť. Areál letiště je po oba víkendové dny otevřen od osmi do 18 hodin. Dopoledne mohli návštěvníci využít k prohlídce statických ukázek a k vyhlídkovým letům přistavenými letadly a také vrtulníkem. "To je trochu méně obvyklá věc.

Plzeň je prvním českým městem, které začíná využívat NFC technologii k placení jízdného v MHD

Ikona

12. května 2009 - PLZEŇ | Plzeň si stále udržuje statut města, které jako první v ČR používá nejmodernější technologie. Jako první začali lidé v Plzni využívat k placení nejen v prostředcích MHD čipové karty, nyní se testuje technologie NFC, kdy placení umožní čip v mobilním telefonu, řekl Zdeněk Dutý z firmy Telefonica O2.

Studie: Softwarové pirátství v České republice v minulém roce meziročně kleslo

Ikona

12. května 2009 - PRAHA | Softwarové pirátství v České republice v minulém roce meziročně kleslo o jeden procentní bod na 38 procent. Tyto závěry vycházejí z Celosvětové studie softwarového pirátství (v pořadí již šesté), kterou v úterý zveřejnila protipirátská organizace Business Software Alliance (BSA).

NASA je připravena na dramatickou akci jako z Hollywoodu

Ikona

9. května 2009 - HOUSTON | Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) se poprvé v čtyřicetileté historii připravuje na dramatickou operaci, jejíž zápletku by stěží vymyslel Hollywood. V případě ohrožení kosmonautů opravujících Hubbleův teleskop jim pošle záchranný raketoplán Endeavour, informuje v sobotu stanice MSNBC.

Nokia představila smartphone, který na jedno nabití vydrží téměř měsíc

Ikona

9. května 2009 - ESPOO | Výrobce mobilních telefonů, společnost Nokia, představila smartphone Nokia E52. Nový smartphone vydrží v pohotovostním režimu na jedno nabití baterie téměř měsíc, uvádí tisková zpráva firmy. "Nokia E52 vyniká výdrží baterie a kvalitní reprodukcí zvuku. Může se pochlubit téměř měsíční výdrží v pohotovostním režimu na jedno nabití baterie a také funkcí pro potlačení hluku během hovoru.

Telefónica O2 uvedla na trh nový mobilní telefon se speciální aplikací Facebook

Ikona

4. května 2009 - PRAHA | Telefónica O2 uvedla v úterý na trh nový mobilní telefon Sony Ericsson W 705, který je vybaven speciální aplikací Facebook. Informovala o tom společnost Telefónica O2. "Horečka s názvem Facebook zachvátila i Českou republiku.

V plzeňském science centru Techmania vzniklo informační místo sítě Europe Direct

Ikona

3. května 2009 - PLZEŇ | Nové informační místo sítě Europe Direct bylo otevřeno v plzeňském science centru Techmania a může se na ně obrátit osobně, telefonem, nebo prostřednictvím počítače každý zájemce, který hledá informace o EU. Informoval o tom Vlastimil Volák, ředitel centra Techmania. "Europe Direct je nyní jednotným kontaktním místem pro všechny obecné dotazy ohledně EU.

Strana výpisu

... 21

 

 

Další informace:

 

 

Anketa

Chystáte se letos držet Suchej únor?

Ano! Abstinenci zdar!

30.1%

 

Ne! Abstinenci zmar!

22.2%

 

Ještě nevím

25.5%

 

Netuším co to je...

22.2%