Hudba - Český Metropol

Hudba

Helena Vondráčková oslaví narozeniny koncertem v Divadle Kalich

Ikona

6. června 2009 - PRAHA | Pražské Divadlo Kalich bude 15. června hostit koncert Heleny Vondráčkové, na němž zpěvačka oslaví své nadcházející 62. narozeniny. V sobotu o tom informoval mluvčí divadla Antonín Panenka. Vondráčková, která běžně vystupuje ve velkých koncertních halách, narozeninové vystoupení výjimečně uspořádá v komorním prostředí pražského Kalichu s kapacitou 432 míst.

Rapper Jay-Z zvítězil v anketě Power 30

Ikona

5. června 2009 - LOS ANGELES | Americký rapper Jay-Z se umístil jako nejlepší rapper a hip hopový muzikant na první příčce v anketě Power 30, kterou vyhlašuje každoročně hudební magazín The Source. Informoval o tom v pátek server Nme.com. Mezi prvních deset nejlepších hip hopových umělců a rapperů se zařadili Sean Comb alias Puff Daddy, 50 Cent, Snoop Dogg, Lil Wayne či Will.i.am ze skupiny Black Eyed Peas.

MFF KARLOVY VARY: Jaromír Nohavica bude koncertovat na karlovarském festivalu

Ikona

3. června 2009 - KARLOVY VARY | Součástí doprovodného programu mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech bude koncert zpěváka Jaromíra Nohavici. Informaci ve středu uvedlo tiskové středisko festivalu. Osobnost Jaromíra Nohavici je s filmovým světem úzce spjata. Zpěvák účinkoval ve snímku Rok ďábla režiséra Petra Zelenky, který na karlovarském festivalu získal před sedmi lety Křišťálový globus.

Nové album skupiny The Black Eyed Peas míří na český trh

Ikona

3. června 2009 - PRAHA | Fanoušci americké hip hopové formace The Black Eyed Peas se v pondělí 8. června dočkají nové desky nazvané The E.N.D. Ve středu o tom informovala Alice Titzová z vydavatelství Universal Music. Pátá studiová deska The E.N.D bude obsahovat 15 nových skladeb.

TV Nova a Markíza odtajnily složení poroty v Česko Slovenské SuperStar

Ikona

2. června 2009 - BRATISLAVA | V porotě nového mezinárodního projektu s názvem Česko Slovenská SuperStar zasednou zpěváci Dara Rolins, Ondřej Hejma, Marta Jandová a Pavol Habera. Zástupci televizí Nova a Markíza, které soutěž pořádají, to oficiálně oznámili na úterní tiskové konferenci v Bratislavě.

PRAŽSKÉ JARO: Houslistka Anne-Sophie Mutterová se těší na své vystoupení na Pražském jaru

Ikona

1. června 2009 - PRAHA | Německá houslistka Anne-Sophie Mutterová se na pondělní tiskové konferenci omluvila za svou dosavadní malou účast na hudebním festivalu Pražské jaro a slíbila, že ji budou diváci vídat v budoucnu častěji. Večer ji čeká vystoupení od 20 hodin spolu s Drážďanskou filharmonií v Obecním domě.

Susan Boyleová se po neúspěchu v hudební soutěží Britain´s Got Talent zhroutila

Ikona

1. června 2009 - LONDÝN | Skotská amatérská zpěvačka Susan Boyleová byla po vyhlášení výsledků hudební soutěže Britain´s Got Talent, v níž překvapivě nezvítězila, hospitalizována na soukromé klinice. V pondělí o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na britský magazín The Sun.

Na hudební akci Mácháč letos dorazí DJ Paul Oakenfold

Ikona

1. června 2009 - MÁCHOVO JEZERO | Největší hvězdou hudební akce Mácháč, která se uskuteční 22. srpna u Máchova jezera, bude britský DJ Paul Oakenfold. V pondělí o tom informoval pořadatel Aleš Povr. Mácháč letos opět potvrzuje svůj statut nejlépe obsazeného festivalu taneční hudby v České republice. Po loňské účasti DJ Tiësta na festival zavítá Paul Oakenfold.

Taneční skupina Diversity porazila ve finále soutěže Britain's Got Talent favoritku Boyleovou

Ikona

31. května 2009 - LONDÝN | Ostře sledovaná britská hudební televizní soutěž Britain's Got Talent zná své vítěze. První místo obsadila taneční skupina Diversity a osmačtyřicetiletá Skotka Susan Boyleová skončila na druhé pozici, informoval o tom server BBC. Desetičlenná skupina tanečníků z Essexu, jejichž věk se pohybuje od 12 do 25 let, byla upřímně překvapena výsledkem soutěžního klání.

Helena Vondráčková zavzpomínala na zesnulého Waldemara Matušku

Ikona

31. května 2009 - PRAHA | Zpěvačka Helena Vondráčková v neděli zavzpomínala na společné zážitky a pěveckou spolupráci s Waldemarem Matuškou, který zemřel v sobotu v 76 letech na zápal plic a následné selhání srdce na Floridě. Helena Vondráčková se znala s Waldemarem Matuškou od 60. let a prožila s ním mnoho společných chvil jak na jevišti, tak v soukromém životě.

Na Floridě zemřel zpěvák Waldemar Matuška

Ikona

30. května 2009 - PRAHA | Na Floridě ve Spojených státech zemřel na zápal plic a selhání srdce v 76 letech populární zpěvák Waldemar Matuška. Oznámila to v sobotu Česká televize. Zpěvák a kytarista Waldemar Matuška se narodil 2. července 1932 v Košicích na Slovesku.

Strana výpisu

... 58

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.5%

 

Ne

37.7%

 

Zlepšuje se to

27.8%