Krimi - Český Metropol

Krimi

Policie sebrala motorkářům před Velkou cenou Brna řadu řidičských průkazů, opilí jezdili hlavně Češi

Ikona

15. srpna 2009 - BRNO | Klid před bouří. Tak popsali jihomoravští policisté první noc brněnské motocyklové Grand Prix - bezmála tisícovka hlídkujících můžů spolu s pořadateli nemusela zatím řešit zásadní, neobvyklé ani neočekávané situace, řekl nám v sobotu ráno jihomoravský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Poslanec Šeich navrhuje zrušit trestání body za drobné přestupky

Ikona

14. srpna 2009 - PRAHA | Poslanec David Šeich (ODS) na páteční tiskové konferenci představil novinářům svůj legislativní záměr, ve kterém navrhuje zrušit trestání body za drobné dopravní přestupky a žádá za ně pouze peněžité sankce. Poslanec navíc zkritizoval bodový systém jako neúčinný, který řidiče šikanuje.

Odborníci se přou o smysl bodového zákona

Ikona

14. srpna 2009 - PRAHA | Na vině časté nehodovosti a stále se zvyšujícím počtům mrtvých a těžce zraněných je nefunkční bodový systém, tvrdí dopravní odborníci. Výbory horní parlamentní komory přitom projednávají předlohu, která počítá s navýšením počtu trestných bodů z dvanácti na osmnáct.

Trestní odpovědnost dětí se vrátí na 15 let

Ikona

12. srpna 2009 - PRAHA | Trestní odpovědnost i legální sex mladistvých se znovu vrátí na věkovou hranici 15 let. Prezident Václav Klaus totiž ve středu podepsal zákon, který trestní odpovědnost vrací zpět na původní věkovou hranici, informoval mluvčí Hradu Radim Ochvat. Norma podepsaná Klausem tak ruší části nového trestního kodexu.

Zásahová jednotka zadržela trojici podezřelou z přepadení dodávky s penězi v Praze na Pankráci

Ikona

7. srpna 2009 - PRAHA (MEDIAFAX) - Tři muže ve věku 27, 31 a 45 let, kteří v letos červnu přepadli vozidlo bezpečnostní agentury s penězi u vjezdu do podzemních garáží pošty na Pankráci, zadržela ve čtvrtek v Praze a středních Čechách zásahová jednotka. V pátek o tom informovala mluvčí policie Andrea Zoulová.

Autorem Gottova dopisu pro Husáka byl předseda KSČ v Supraphonu

Ikona

6. srpna 2009 - PRAHA | Karel Gott z emigrace v Německu generálnímu tajemníku UV KSČ Gustávu Husákovi pravděpodobně žádný dopis nenapsal. Jeho jménem to měl udělat tehdejší předseda stranické organizace vydavatelství Supraphon Oldřich Bukovský, píše ve svém čtvrtečním vydání deník Právo.

V kauze lyžařského MS padl první rozsudek, Neumannová vyhrála

Ikona

5. srpna 2009 - LIBEREC | Soudce krajského soudu v Liberci v úterý zamítl žalobu počítačové firmy Merz vůči Kateřině Neumannové, prezidentce organizačního výboru lyžařského mistrovství světa, které se v únoru konalo v Liberci. Napsala to ve středu liberecká regionální příloha deníku Mladá Fronta Dnes (MF Dnes).

Američan zaplatí za nelegální stahování hudby pokutu 675 tisíc dolarů

Ikona

1. srpna 2009 - WASHINGTON | Americký soud potrestal studenta Bostonské univerzity, který nelegálně stáhl 30 písniček a dále je distribuoval, k zaplacení pokuty ve výši 675 tisíc dolarů (12,15 milionu korun). V sobotu o tom informuje BBC

Pecina: Příští rok nebudeme přijímat nové policisty

Ikona

29. července 2009 - PRAHA | Ministr vnitra Martin Pecina po středeční schůzce s prezidentem Václavem Klausem prohlásil, že v následujícím roce nebude policie přijímat nové lidi. Václav Klaus ministrovi vnitra na jednání doporučil, že by rezort měl šetřit.

Zatčení bylo naprosto neadekvátní situaci, řekl bývalý šéf ČMFS Mokrý

Ikona

22. července 2009 - BRNO | Velmi rozčarovaný je způsobem svého úterního zatčení bývalý předseda Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Pavel Mokrý. Současný generální ředitel 1. FC Brno to řekl ve středu na mimořádné tiskové konferenci.

Policie se bude zabývat bankrotem cestovky Tomi Tour

Ikona

19. července 2009 - PRAHA | Policie bude prošetřovat krach cestovní kanceláře Tomi Tour. V neděli o tom informoval internetový server ČT 24. Policisté se zabývají netradičním chováním zaměstnanců cestovky, kteří v pátek při návratu z Turecka požadovali po cestujících 30 eur a pokud tak klienti neučinili, cestovka je neodvezla k letadlu.

Strana výpisu

... 381