Krimi - Český Metropol

Krimi

DOKUMENT: Prohlášení akademické obce právnické fakulty v Plzni k situaci na škole

13. října 2009 - PLZEŇ | Členové akademické obce Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni vydali v úterý prohlášení, ve kterém se vyjadřují k současné situaci na fakultě. Agentura Mediafax přináší text prohlášení v plném znění, jak je uveden na webových stránkách fakulty www.fpr.juristic.cz

Jiří Pospíšil vyzval bývalé vedení právnické fakulty v Plzni, aby úplně opustilo školu

Ikona

11. října 2009 - PRAHA | Exministr Jiří Pospíšil, pověřený vedením plzeňské právnické fakulty, apeloval v neděli v pořadu ČT Otázky Václava Moravce na bývalého děkana Jaroslava Zachariáše a oba bývalé proděkany Milana Kindla a Ivana Tomažiče, aby sami dobrovolně odešli z fakulty, kde zatím zůstávají v pozici pedagogů.

Fanoušci z Polska, kteří přijeli fandit do Prahy, vyvolávali konflikty s pořadateli

Ikona

10. října 2009 - PRAHA | Polští fanoušci vyrazili v šest hodin večer na pochod z pražského Staroměstského náměstí směrem na Letnou ke stadionu Sparty. Jak zjistil reportér Mediafaxu na místě, příznivce polského fotbalu doprovázel kordon těžkooděnců. Pořadatelská služba prováděla u jednotlivých vchodů bezpečnostní prohlídkY.

Polští fanoušci jsou v Praze, tři z nich kradli v obchodě

Ikona

10. října 2009 - PRAHA | Do Prahy dorazili v sobotu během dopoledne polští fanoušci, policie zatím nemusela řešit kromě jedné krádeže žádný závažnější incident. V sobotu o tom informovala mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. "V současné době je na území metropole více než polovina odhadovaného počtu polských fanoušků, kteří dorazili 54 autobusy, dále osobními auty, vlakem či letecky.

Právnickou fakultu v Plzni vystudovalo čtyři sta "rychlostudentů"

8. října 2009 - PRAHA | Akreditační komise již spočítala, že na právnické fakultě v Plzni vystudovalo přes 400 lidí magisterský obor za méně než čtyři roky. To je o stovku lidí více, než je počet všech studentů, které hodlá škola přijmout pro další rok, píše ve svém čtvrtečním vydání deník Právo.

Švýcarské ministerstvo spravedlnosti odmítlo propustit Romana Polanského

Ikona

6. října 2009 - CURYCH | Režisér Roman Polanski zůstane ve vazbě, švýcarské ministerstvo spravedlnosti ho v úterý odmítlo propustit. Informovala o tom agentura Reuters. "Z našeho pohledu je velké riziko, že by Polanski mohl po propuštění na kauci zmizet, a tedy nemůžeme zaručit Polanského přítomnost v procesu extradice," prohlásil mluvčí ministerstva spravedlnosti Folco Galli.

Schwarzenegger odmítá Polanskému udělit milost v případě jeho vydání do USA

Ikona

2. října 2009 - LOS ANGELES | Kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger nehodlá dát Romanu Polanskému milost, jestliže bude vydán ze švýcarské vazby do Spojených států, uvedla v pátek BBC. Podle jeho slov by se slavnému režisérovi, který je obviněn ze znásilnění nezletilé v roce 1977, nemělo dostat žádného zvláštního zacházení.

Proděkan plzeňské právnické fakulty Kindl se vzdal funkce

29. září 2009 - PLZEŇ | Proděkan Právnické fakulty Plzeňské univerzity Milan Kindl se v úterý odpoledne vzdal své funkce. Oznámil to na zasedání Akademického senátu fakulty. Vzápětí rezignoval na svou funkci rovněž druhý proděkan právnické fakulty Ivan Tomažič.

Režisér Roman Polanski byl zadržen policií v Curychu

Ikona

27. září 2009 - CURYCH | Režisér polského původu Roman Polanski byl umístěn do vydávací vazby ve švýcarském Curychu kvůli obvinění ze znásilnění z roku 1977 ve Spojených státech. Informaci přinesl britský server BBC. Běh sobotních událostí potvrdili organizátoři filmového festivalu v Curychu, kam přiletěl Polanski, aby zde převzal cenu za svůj celoživotní přínos světové kinematografii.

V českých věznicích si odpykává trest více než 22 tisíc lidí

Ikona

27. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Vláda se na svém úterním zasedání bude zabývat návrhem systematizace příslušníků a početních stavů občanských zaměstnanců vězeňské služby na příští rok. Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová v něm apeluje na zvýšení počtu zaměstnanců vězeňské služby, vězňů totiž rapidně přibývá.

E-podvodník sebral tři miliony

25. září 2009 - PRAHA | Policisté odhalili dosud největšího podvodníka, který okradl lidi na webu. Píší o tom v pátečním vydání Hospodářské noviny.
Detektivové obvykle nepíší lidem maily. Neokradl vás na internetu někdo? Tentokrát se jim to ale vyplatilo. I díky tomu totiž odhalili největšího podvodníka, který kdy inzeroval v internetových bazarech a aukcích.

Strana výpisu

... 378 ...