Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Dva muži v Brně nutili lidi k výběru z bankomatů, k soudu jdou pro loupež

Ilustrační fotografie

2. května 2022 - Brno 2. května (ČTK) - Až desetitisíce korun nutili své oběti vybírat z bankomatů dva muži v Brně, uvedl dnes státní zástupce. O peníze je pak obrali. Oběti si vybírali na parkovištích u obchodních domů. Útočili i na zdravotně postižené. Státní zástupce z Městského státního zastupitelství v Brně na ně podal obžalobu pro zvlášť závažný zločin loupeže. U soudu jim hrozí až desetileté vězení. Městské státní zastupitelství o tom dnes informovalo na webu. Oba podezřelí jsou ve vazbě.

Muž z Brněnska jezdil do Polska pro léky na výrobu pervitinu, vydělal 1,5 mil.

Ilustrační fotografie

30. dubna 2022 - Brno 29. dubna (ČTK) - Jedenatřicetiletý muž z Brněnska jezdil podle policie každý týden do Polska pro léky, ze kterých následně vyráběl pervitin. Prodejem drogy si pak podle policie vydělal přes 1,5 milionu korun. Policisté jej z prodeje drog obvinili, stejně tak i jeho dva komplice. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Bohumil Malášek.

Výstava o Tutanchamonově hrobce představí 1000 replik šperků či sošek

26. dubna 2022 - Brno 25. dubna (ČTK) - Výstava "Tutanchamon - jeho hrobka a poklady" s více než 1000 replik předmětů nalezených v hrobce se po 14 letech vrací do Brna. Je to v roce 100. výročí objevení hrobky britským archeologem Howardem Carterem. Originály předmětů ze slavné hrobky lidé mimo Egypt vidět nemohou, řekl na dnešním slavnostním otevření odborný garant výstavy egyptolog a někdejší egyptský politik Zahi Hawass.

Městské divadlo Brno v příští sezóně uvede devět nových inscenací

ilustrační fotografie

22. dubna 2022 - Brno 21. dubna (ČTK) - Městské divadlo Brno v příští sezóně uvede devět nových inscenací, třeba muzikály Matilda nebo komedii Hvězda v pasti. V dramaturgickém plánu, který dnes novinářům představil ředitel Stanislav Moša s uměleckými šéfy souborů, jsou dvě světové a tři české premiéry.

Dva mladíci s pistolí v Brně přepadli prodejnu, prodavačka je vyhodila

21. dubna 2022 - Brno 21. dubna (ČTK) - Dva mladíci s pistolí v Brně přepadli prodejnu, prodavačka je vyhodila. Policie po pachatelích pátrá. Na policejním webu o přepadení informovala mluvčí Andrea Cejnková. Policie zveřejnila záběry z kamery, na kterých je incident zaznamenán.

Začíná festival výtvarné kultury Brno Art Week, nabízí stovku akcí

18. dubna 2022 - Po dvou pandemických letech se festival Brno Art Week naplno vrací do galerií a veřejného prostoru. Začíná dnes, potrvá do 24. dubna, nabízí zhruba sto akcí, například komentované prohlídky, tvůrčí dílny nebo performance. Cílem letošního ročníku je upozornit na pestrost brněnské výtvarné scény a napomoci návratu publika do uměleckých institucí.

Dělníci našli na Znojemsku starou pancéřovou pěst i se zasunutou střelou

Zdroj: Wikimedia

7. dubna 2022 - Dělníci našli na stavbě silnice poblíž obce Práče na Znojemsku německou protitankovou zbraň z druhé světové války, měla i zasunutou střelu. Z místa ji k likvidaci odvezl pyrotechnik. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Petr Vala.

Okolí Býčí skály se pro turisty uzavřelo kvůli hnízdění sokolů stěhovavých

23. března 2022 - Ochranáři po roce opět uzavřeli okolí Býčí skály v Moravském krasu kvůli hnízdění vzácného sokola stěhovavého, uzavřená je i část turistické cesty. Strážci přírody o tom informovali na svém webu. Omezení potrvá nejpozději do 15. června, řekl dnes ČTK za dobrovolné strážce přírody Radovan Mezera. Býčí skálu si k hnízdění dravci poprvé vybrali už před několika lety. Za porušení zákazu hrozí pokuty.

Podomní prodejci energií mají v Brně zákaz, radní vydali nové nařízení

17. března 2022 - Na celém území Brna je zakázaný podomní prodej energií. Radní vydali nové nařízení. Primátorka Markéta Vaňková (ODS) uvedla, že obzvlášť v době ukončení činnosti mnoha dodavatelů je potřeba, aby byli občané chránění před podomními prodejci.

Uprchlíci z Ukrajiny chodí v Brně k veterinářům hlavně s kočkami

9. března 2022 - Hlavně s kočkami chodí uprchlíci z Ukrajiny na Kliniku chorob psů a koček v Brně. ČTK to řekl jeden ze zaměstnanců kliniky, která spadá pod Veterinární univerzitu Brno. Veterináři podle něj zatím řešili běžné věci jako očkování nebo odčervení. Uprchlickou vlnu spustila před dvěma týdny ruská invaze na Ukrajinu.

V Brně začínají veletrhy módy Styl a Kabo, letos bez módních přehlídek

19. února 2022 - Na brněnském výstavišti dnes začínají třídenní veletrhy módy Styl a Kabo. Proti dřívějším letům je jejich formát skromnější. Kvůli nejistotě způsobené covidovou pandemií se nekonají žádné přehlídky a doprovodné akce a bude sloužit výlučně jako veletrh pro obchodní kontakty výrobců, prodejců a nákupčích.

Strana výpisu

2 ...