Doprava - Český Metropol

Doprava

Doprava v Praze stále houstne

Ikona

30. dubna 2009 - PRAHA | Dopravní situace v hlavním městě s nadcházejícím prodlouženým víkendem začíná mít v některých částech metropole kritickou podobu. Situaci operativně řešíme, sdělil ve čtvrtek Jiří Dušek zástupce ředitele pražské dopravní policie. Úseky v obvodech Praha - Nusle, Jižní spojka, Barrandovský most připomínají jedno velké parkoviště.

Vlaky metra v části trasy C zpomalí kvůli výměně pražců

Ikona

29. dubna 2009 - PRAHA | Vlaky v části linky C metra budou jezdit zhruba půldruhého měsíce nižší rychlostí než obvykle. Důvodem omezení je výměna pražců, sdělil ve středu Dopravní podnik hlavního města Prahy. Dělníci budou měnit dřevěné pražce za betonové mezi stanicemi Vltavská a Hlavní nádraží ve směru od Letňan do Hájů. Práce začnou 4. května a skončí 22. června.

Vedení radnic Prahy 2 a 4 budou jednat dopadech zúžení Legerovy ulice

Ikona

29. dubna 2009 - PRAHA | Vedení radnic Prahy 2 a 4 budou v květnu jednat o dopravní situaci v ulici 5. května, na Nuselském mostě a v Legerově ulici, jejíž zúžení podle starosty Prahy 4 Pavla Horálka (ODS) zhoršilo dopravu v městské části. Řekla to ve středu novinářům starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

Autodopravci v Litoměřicích protestují, zablokovali centrum

Ikona

29. dubna 2009 - LITOMĚŘICE | Autodopravci zahájili ve středu ráno protesty, které směřují k neformálnímu jednání evropských ministrů dopravy v Litoměřicích. Stovka kamionů projíždí od devíti hodin ráno městem, hodinu po zahájení protestů, je centrum téměř neprůjezdné.
„Dáváme tím najevo, že jsme nespokojeni s postupem ministra dopravy Bendla a premiéra Topolánka.

Pražští řidiči zjistí díky emailu obsazenost záchytných parkovišť

Ikona

28. dubna 2009 - PRAHA | Pražští řidiči zjistí díky emailu obsazenost záchytných parkovišť P+R. Informoval o tom v úterý mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Tomáš Mrázek. Už dříve začala TSK rozesílat informace o čištění ulic, kdy řidičům hrozí odtažení zaparkovaného automobilu. „Vyšli jsme vstříc zájmu uživatelů, kterých se za první měsíc zaregistrovalo několik set. Zároveň si od této novinky slibujeme nárůst zájmu o využívání parkovišť P+R,“ uvedl Mrázek.

Na druhém kilometru dálnice D 11 se srazily dva kamiony, tvoří se kolona

Ikona

28. dubna 2009 - PRAHA | V úterý nad ránem došlo na druhém kilometru hradecké dálnice D 11 ve směru na Prahu k dopravní nehodě dvou kamionů. Jednoho z řidičů, jehož kamion skončil po nehodě převrácený na bok mimo dálnici, musela odvést záchranka. "V současné době je jejiž havarovaný kamion vytažený na podvalník, na kterém ho odtahová služba odveze," sdělil krátce před polednem pro Mediafax policejní důstojní dálničního oddělení v Poříčanech.

V Brně se propadla vozovka na výpadovce k dálnici, dopravu z centra odklonila policie

Ikona

27. dubna 2009 - BRNO | V brněnské Bauerově ulici se v pondělí propadla část vozovky. Agentuře Mediafax to řekl dispečer jihomoravské správy silnic s tím, že policisté odklonili dopravu z Bauerovy ulice do ulic Rybářské a Křížkovského. "Propad vozovky komplikuje situaci především řidičům, kteří míří ven z Brna na dálnici," upřesnil dispečer. Bauerova ulice je podle jeho slov významnou tepnou, odvádějící provoz z jižní části města a z okolí Výstaviště na dálnici D1.

"Místo propadu nyní zkoumají statici, kteří rozhodnou o dalším postupu při opravách," doplnil dispečer.

Velikonoční prázdniny omezí dopravu

Ikona

19. března 2008 - Ústí nad Labem - V době velikonočních prázdnin, ve čtvrtek 20. a v pátek 21.března, nepojede v Ústí nad Labem autobusová linka číslo 14 a trolejbusové linky číslo 58 a 59. Dopravní obslužnost obce Dolní Zálezly zajistí linka číslo 13. V neděli 23. března bude na všech trolejbusových linkách od ranního výjezdu zavedena náhradní autobusová doprava. Důvodem je úprava trakčního trolejového vedení v centru města. Informace podal mluvčí Dopravního podniku města Ústí nad Labem Milan Knotek.

Ministr dopravy Aleš Řebíček souhlasí s hejtmanem Jiřím Šulcem

Ikona

27. ledna 2008 - „Plně souhlasím s Vaším návrhem na částečný odklon silniční dopravy ve směru z centra České republiky do Saska a naopak, z D8 na silnici I/7 a B 174, tj. Praha – Chomutov – Hora Svatého Šebestiána/Reitzenhain – Chemnitz, jejichž problémové úseky byly v letošním roce odstraněny jak v České republice, tak ve Svobodném státu Sasko,“ napsal ministr dopravy Aleš Řebíček hejtmanovi Ústeckého kraje Jiřímu Šulcovi.

Strana výpisu

... 117