Zlatý podraz je v kinech - Film - Český Metropol

Film

Zlatý podraz je v kinech

foto archiv

Praha | Premiéra českého filmu Zlatý podraz se uskutečnila 25. října v Praze. Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky.

 

Film natočil režisér Radim Špaček a inspiroval se skutečnými událostmi basketbalového mužstva, zvláště o mistrovství Evropy v letech 1946 a 1951. A nezapomněl ani na romantickou linii. Film začíná v roce 1938 a hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patrycja Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženevě. Michelle je osudem pronásledovaná a prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.

Na premiéře Zlatého podrazu nechyběl herec Zdeněk Piškula, kterému doprovod dělala jeho filmová i skutečná přítelkyně, Simona Lewandowská. Ve zlatých šatech, stejně jako ve filmu, zazářila Alena Mihulová. Premiérový večer si užívala i představitelka hlavní filmové role, polská herečka Patrycja Volny, která ve filmu mluví francouzsky. Doprovod jí dělal její filmový milenec, talentovaný Filip Březina, který zaujal obdivuhodným hereckým výkonem. Mezi hosty slavnostní premiéry nechyběl Ladislav Špaček, Světlana Witowská, Eliška Kaplicky, Ondřej Soukup s Luciou Šoralovou, Michal Horáček s Michaelou Hořejší, či Jan Cina. Text: Šárka Jansová, foto: produkce filmu

 

 

Zdroj: Metropol

foto archiv

Tématické zařazení:

 » Film  

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.3%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

28%