V českých kinech bodoval animovaný film Vzhůru do oblak - Film - Český Metropol

Film

V českých kinech bodoval animovaný film Vzhůru do oblak

Ikona

25. srpna 2009, 09.11 | PRAHA | Nejnavštěvovanějším filmem se o uplynulém víkendu v českých kinech stal animovaný snímek Vzhůru do oblak z produkce amerického studia Pixar. Informaci v úterý uvedla Unie filmových distributorů. Animovaný příběh o staříkovi, který se na sklonku života vydá do Jižní Ameriky splnit si svůj velký sen, o víkendu zhlédlo 34 520 tisíc diváků.

 

Za vstupenky utratili 5 013 127 korun. Rodinnému snímku s morálním poselstvím ovšem k prvnímu místu stačilo podstatně méně diváků, než filmu Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů, který je také v české distribuci uveden v trojrozměrném formátu.

Třetí dobrodružství oblíbených prehistorických tvorů svou pouť českými kiny na počátku července odstartovalo s více než 87 tisíci diváky. Po osmi týdnech se stále drží na druhém místě. Jeho víkendová návštěvnost činila 17 084 diváků a tržby 2 022 932 korun. Celkově již třetí Doba ledová pokořila hranici 600 tisíc diváků, což se nepodařilo ani nejnovějšímu Harrymu Potterovi.

Ten po šesti týdnech v české distribuci obsadil třetí pozici, k čemuž mu stačilo 17 132 diváků a 1 893 091 korun na tržbách. Harry Potter a Princ dvojí krve na film Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů ztrácí téměř 50 tisíc diváků.

Česká komedie z golfového prostředí se už třetí týden drží na čtvrtém místě. Romantický snímek si o víkendu nenechalo ujít dalších 9 089 diváků. Ti přispěli k celkové návštěvnosti, která aktuálně činí 46 tisíc diváků, což zdaleka nesplnilo očekávání producentů.

Pátá pozice patří premiérově uvedené satirické komedii Muži v říji režiséra Roberta Sedláčka. Jeho snímek o soutěžním klání ve vábení jelenů zhlédlo 7 092 diváků. Muži v říji jsou tak dalším důkazem toho, že se domácí snímky letos v kinech nesetkávají s velkým ohlasem. Hranici 200 tisíc diváků se dosud podařilo překonat jen komedii Líbáš jako Bůh a pohádce Peklo s princeznou. Loni ji pokořilo hned deset snímků.

Tématické zařazení:

 » Film