Akční film G.I. Joe bodoval v amerických kinech - Film - Český Metropol

Film

Akční film G.I. Joe bodoval v amerických kinech

Ikona

9. srpna 2009, 10.17 | LOS ANGELES | Nejúspěšnějším titulem se v americké distribuci stal akční film G. I. Joe, který v pátek utržil 22,3 milionu dolarů. Informaci v neděli uvedl americký server Variety. Snímek G. I. Joe byl v pátek nasazen do více než čtyř tisíc amerických kin a studiu Paramount zajistil rekordní zisky. Jeho tržby ve výši 22,3 milionu dolarů představují nejlepší výsledek pro srpnové uvedení filmu, který není pokračováním žádné série.

 

Film G. I. Joe si vedl dokonce lépe než Bourneovo ultimátum nebo Znamení. Producenti očekávají, že jeho víkendové tržby překonají hranici 60 milionů dolarů. Akční podívaná, v níž režisér Stephen Sommers na plátno převedl komiks G.I. Joe, dorazí příští týden také do českých kin.

Druhou pozici v USA obsadil snímek Julie a Julia, v němž se prolínají příběhy dvou ženy v různých časových rovinách. Hlavní role zde ztvárnily Meryl Streepová a Amy Adamsová. Film zaujal především ženské publikum a studiu Sony Pictures zajistil během premiérového dne příjmy ve výši 6,5 milionu dolarů.

Následující pozice amerického žebříčku obsadil rodinný film G-Force s partou morčat v hlavních rolích (3 miliony dolarů), černá komedie Funny People (2,6 milionu dolarů) a šesté pokračování fantasy ságy o čaroději Harrym Potterovi (2,5 milionu dolarů).

V celoročním průběžném pořadí vede s celkovými tržbami ve výši 391 milionů dolarů film Transformers: Pomsta poražených, za nímž následuje animovaný snímek Vzhůru do oblak, který dosud studiu Pixar vydělal 287 milionů dolarů. Na třetí místo proniknul film Harry Potter a Princ dvojí krve, jehož tržby po 24 dnech v kinech činí 267 milionů dolarů.

Tématické zařazení:

 » Film