Houslista Svěcený po nucené čtvrtletní pauze hlásí návrat! - Hudba - Český Metropol

Hudba

Houslista Svěcený po nucené čtvrtletní pauze hlásí návrat!

Praha I Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený hlásí návrat a má velkou radost. Má k tomu důvod! Díky skvělým lékařům v Hradci Králové, svým přátelům a silné vůli, dokázal překonat hned dvě těžké etapy svého života. Nyní se těší na své fanoušky a milovníky vážné hudby, za kterými už zase míří!

 

Loni na podzim musel Jaroslav Svěcený se svou milovanou kariérou skončit. Ne snad, z nějakého rozmaru, ale hlavně ze zdravotních důvodů, které vyvrcholily velmi těžkou operací, která se naštěstí povedla. A co více, nepotvrdily se ty nejčernější myšlenky, které měl a jeho onemocnění nebylo zhoubné. K tomu se musel ale vyrovnat i s další životní ranou, s níž nepočítal. 

„Ano, jsem zpátky a moc se na všechny těším. Nezastírám, že byly v uplynulých týdnech a měsících chvíle, kdy jsem netušil, co se mnou bude dál, ale to nejhorší je naštěstí za mnou. Jsem teď plný energie a chuti do práce a do života,”  uvedl odhodlaně Jaroslav Svěcený, kterého kromě zdravotních komplikací potkaly i změny v osobním životě v podobě rozvodu.

„Říkám si, že nejsem první ani poslední, komu se něco podobného přihodilo,” podotkl houslový virtuóz, který tak vlastně začíná nový život. 

To, co jej drží a drželo celou dobu nad vodou, jsou přátelé, jeho profese, práce, publikum a vědomí, že se na jeho vystoupení diváci těší. „Kromě koncertů a recitálů, jezdím i takové talk show, kde spojíme hudbu s vyprávěním. Moc se na to vše těším a jsem i rád, že se mi podařilo obnovit původně zrušené akce a projekty, včetně pravidelných festivalů. Za to patří pořadatelům veliké díky, že nade mnou nezlomili hůl a pochopili čistě lidsky mou situaci,” podotkl Jaroslav Svěcený.

Už 1. března natáčí jako host novou televizní talk show Miroslava Žbirky, která se bude vysílat v dubnu. Hned o deset dní později odlétá koncertovat do Jerevanu, což je jeho první velká cesta po nemoci. Už se ale i na takovou štreku cítí a těší se, že na chviličku změní prostředí.

„O to více mi to vše dodává energie. Všem také moc děkuji za slova podpory a pozdravy, vzkazy. Nesmírně mě to potěšilo,” doplnil houslový virtuóz, který kromě toho, že se věnuje koncertní činnosti, působí i jako soudní znalec v oblasti smyčcových nástrojů. Kromě jiného umí o houslích nádherně vyprávět. Dokonce pořádá workshopy, přednášky a výstavy, které mají velký ohlas.

 

Zdroj: Metropol / archiv J. Svěceného

Jaroslav Svěcený už se těší za svými diváky

Virtuóz pilně cvičí, čekají ho první vystoupení po nemoci

Například s Markétou Fassati vystoupí i na jihočeských Nových Hradech

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba