Emma Smetana představuje videoklip k singlu No Fire. Vznikl v Londýně a režíroval ho její partner Jordan Haj - Hudba - Český Metropol

Hudba

Emma Smetana představuje videoklip k singlu No Fire. Vznikl v Londýně a režíroval ho její partner Jordan Haj

zdroj: 2media.cz

Praha | Rok poté, co Emma Smetana vydala svoji první desku What I´ve Done, uvádí svůj nový videoklip k písni No Fire. Nazpívala ji se svým partnerem Jordanem Hajem, který se ujal režie klipu. Kvůli natáčení...

 

odjeli v únoru čerství rodiče i se svou dcerou Lennon na týden do Londýna. 
„Když jsme skládali písničky na moji první desku, Jordan najednou přišel s refrénem, který mi chtěl předzpívat. Zařval do mikrofonu: My love, are we doing the best we can, a mělo to takovou sílu, že už jsem to po něm nechtěla přezpívávat. Tak vznikla naše jediná společná píseň,“ říká k písni No Fire Emma Smetana.
Videoklip k písni, který Jordan Haj režíroval, vznikl během týdenního pobytu v Londýně.  „Nejstabilnějším členem našeho týmu byla naše tehdy dvouměsíční dcera Lennon. Všechno to pozorovala a vytrvale nás rozveselovala, i když pršelo a padaly kroupy,“ prozrazuje Emma Smetana. Britskou metropoli si Jordan s Emmou vybrali pro jeho nezaměnitelnou kosmopolitní atmosféru. „Chtěli jsme co nejvíc exteriérů a hereckých akcí, které znázorní emoční rozmanitost ve vztahu dvou lidí,“ říká Jordan Haj, který už loni zrežíroval také Emmin klip k písni Velvet Dress. 
„Tehdy jsme se se spolutvůrcem Givinarem Křížem rozhodli pro velkou stylizaci, Velvet Dress vypadá jako bollywoodský western z konce šedesátých let. Tentokrát jsme to chtěli mít naopak maximálně současné. Taky jsme udělali něco, co jsme v Čechách zatím asi neviděli – zkombinovali jsme barevné a černobílé záběry, což je docela riskantní, a rozdělili tak klip do dvou rovin. Z každé jde úplně jiná energie. V postprodukci jsme využili různé postupy, které mě zaujaly například v posledních klipech Weeknda nebo Franka Oceana, inspiroval jsem se hodně i současnými světovými módními kampaněmi,“ popisuje Jordan Haj.
Vedle londýnských exteriérů dotočili Emma a Jordan interiéry v loftu a v garáži u kamaráda Radka v Praze. „Není to o nás, ale je o situacích, které kolem sebe každý den vidíme,“ dodává Emma Smetana. 
Emma Smetana v těchto dnech zkouší s kapelou a připravuje se na květnové turné po českých nádražích, které vyvrcholí 2. června na pražském Hlavním nádraží. Na koncertech ji doprovodí hudební hosté – kapely teepee a Prago Union a zpěvák Tomáš Klus. Vstupné bude dobrovolné, výtěžek z koncertů půjde na dobročinné účely.

Zdroj: Michaela Rozšafná

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Hudba  

 » Kultura  » Kultura