Výtěžek z charitativní akce Hope for Haiti činí 58 milionů dolarů - Charita - Český Metropol

Charita

Výtěžek z charitativní akce Hope for Haiti činí 58 milionů dolarů

Ikona

24. ledna 2010, 17.08 | LOS ANGELES | V noci na sobotu se uskutečnila úspěšná charitativní akce Hope for Haiti na pomoc Haiťanům, kteří byli postiženi ničivým zemětřesením. Výtěžek z tohoto dobročinného pořadu činil rekordních 58 milionů dolarů, informoval o tom v neděli server CNN. Lidé podle organizátorů stále ještě přispívají, takže celková částka by se měla ještě zvýšit.

 

Finanční příspěvky na akci Hope for Haiti budou moci zájemci poslat přes telefon, web, textové zprávy či poštou.

Do projektu se zapojilo přes 100 významných osobností ze showbyznysu. O hudební vystoupení se postarali mimo jiné zpěváci Rihanna, Bruce Springsteen, Madonna, Justin Timberlake, Sting, Beyoncé, Jay-Z, Bono Vox, Shakira, Mary J. Blige, Christina Aguilera, John Legend, Keith Urban, Jennifer Hudsonová nebo Sheryl Crowová.

Mnozí herci si vyzkoušeli roli operátorů a v přímém přenosu vyřizovali telefonické hovory s diváky, kteří poskytli finanční příspěvek na pomoc Haiťanům. Lidé si mohli popovídat například s herci Julií Robertsovou, Leonardem DiCapriem, Jennifer Anistonovou, Cameron Diazovou, Jackem Nicholsonem, Danielem Craigem, Melem Gibsonem, s režisérem Stevenem Spielbergem či se zpěvačkou Taylor Swiftovou.

Mnoho světových televizních stanic přenášela vstupy z New Yorku, Los Angeles i z Londýna.

Tématické zařazení:

 » Charita