Bývalí američtí prezidenti uspořádali sbírku na pomoc pro Haiti - Charita - Český Metropol

Charita

Bývalí američtí prezidenti uspořádali sbírku na pomoc pro Haiti

Ikona

16. ledna 2010, 20.01 | WASHINGTON | Bývalí američtí prezidenti George W. Bush a Bill Clinton zorganizovali speciální sbírku na pomoc pro Haiti, které se vzpamatovává z nedávného ničivého zemětřesení. Informovala o tom v sobotu televizní stanice CNN. „Prezidenti Bush a Clinton pomohou Američanům vykonat jejich povinnost, protože reagovat na toto neštěstí je práce nás všech.

 

V těchto těžkých chvílích Amerika drží pohromadě,“ vzkázal Američanům současný prezident Barack Obama na společné tiskové konferenci s Clintonem a Bushem vysílané z Růžové zahrady Bílého domu.

Bushův a Clintonův fond na pomoc Haiťanům má již i své internetové stránky www.clintonbushhaitifund.org, jejichž prostřednictvím mohou zájemci poslat peníze pro Haiti.

„Hodně lidí chce poslat deky nebo vodu. Pošlete raději peníze,“ vyzval Bush americkou společnost.

Přírodní katastrofa zasáhla Haiti v úterý před pátou hodinou odpoledne místního času (před 23.00 SEČ). Zemětřesení dosáhlo síly sedmi stupňů Richterovy škály. Byly to nejsilnější otřesy v oblasti za poslední dvě stovky let.

Jejich epicentrum leželo jen 15 kilometrů jihozápadně od hlavního města Port-au-Prince v hloubce pouhých 10 kilometrů.

V Port-au-Prince nestály žádné budovy, jejichž konstrukce by byla proti silným otřesům odolná. Zřítil se prezidentský palác, budova parlamentu i sídla vládních úřadů.

Haitské úřady v pátek oznámily, že při devastujícím zemětřesení zemřelo na 200 tisíc lidí.

Tématické zařazení:

 » Charita