Bezbariérové poradenské centrum v Ústí získává reálné obrysy - Charita - Český Metropol

Charita

Bezbariérové poradenské centrum v Ústí získává reálné obrysy

foto archiv

Chudeřice/Ústí nad Labem – Sociální agentura, která na Ústecku a Teplicku pomáhá lidem řešit těžké sociální situace, plánuje v Ústí nad Labem postavit bezbariérové poradenské centrum. K evropské dotaci však potřebuje získat dalších 170.000 korun. Jedním z největších přispěvatelů se stali zaměstnanci chudeřické firmy AGC Automotive Czech, kteří na centrum vybrali 60.000 korun.

 

 

Dar si z rukou ředitele AGC Automotive Czech symbolicky převzal Jaromír Licek, ředitel Sociální agentury. Investice tak pro neziskovou organizaci začala nabírat reálných obrysů.

Jaromír Licek, ředitel Sociální agentury. „Na vybudování bezbariérové přístavby jsme získali dotaci z EU, která je ale podmíněna naší finanční spoluúčastí. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli oslovit všechny spřízněné partnery a drobné podporovatele akcí Kup si svou cihlu, která by nám významně usnadnila splnění této podmínky. Reakce ze strany zaměstnanců AGC Automotive Czech byla skvělá. Je to pro nás velká pomoc, za což jim děkujeme.“

Záměrem Sociální agentury je vybudovat dvě bezbariérové konzultační učebny alternativně proměnitelné v jeden univerzálně použitelný prostor, který by sloužil lidem se zdravotním postižením. Parcela je součástí velkého domovního bloku v ústecké čtvrti Střekov. Místo je jednou z mála zbylých, zatím nezničených ústeckých destinací s autentickou atmosférou města.

Tomáš Brokeš, personální ředitel AGC Automotive Czech: „Naše společnost podporuje prostřednictvím vlastního dárcovského fondu řadu sociálně prospěšných aktivit v regionu. Dali jsme možnost i našim zaměstnancům, aby se zapojili a podpořili naše aktivity. Cenné je na tomto příspěvku na dobrou věc právě zapojení našich zaměstnanců.“

Sociální agentura již získala dotaci z Evropské unie, podmínkou je ale získat 170.000 korun z vlastních zdrojů či darů. „Díky částce 60.000 korun od zaměstnanců AGC Automotive Czech pro nás získává tento náš sen reálné obrysy. Máme skvělý základ,“ doplnil Jaromír Licek.

Zaměstnanci AGC Automotive Czech pomohli Sociální agentuře letos již jednou. Vybrali část z 15.000 korun na instalaci hlasového majáčku pro nevidomé v teplické pobočce Sociální agentury. Zbytek zaplatila samotná firma.

 

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Charita  

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

30.2%

 

Ne

25.8%

 

Je mi to jedno

21.4%

 

Nemám k tomu dost informací

22.6%