Lůžka pro Thomayerovu nemocnici - Charita - Český Metropol

Charita

Lůžka pro Thomayerovu nemocnici

zdroj: Ota Schnepp

Praha | O poznání větší pohodlí pro pacienty i snadnější manipulaci pro pečující personál představují nová polohovací lůžka, na jejichž pořízení přispěla Oddělení geriatrie a následné péče Fakultní Thomayerovy...

 

nemocnice Nadace ČEZ. Na pořízení 15 lůžek získala nemocnice 350 000 korun v rámci grantového řízení Podpora regionů. 
Pro pacienty po cévních mozkových příhodách a těžkých polytraumatech a také hospitalizované seniory je kvalitní nemocniční lůžko dnes už nezbytností. „Ročně hospitalizujeme 1 200 pacientů po akutním onemocnění nebo operaci ke stabilizaci zdravotního stavu, doléčení, rehabilitaci či dokončení diagnostiky, antibiotické léčby a podobně. Lůžka na oddělení jsou tak během roku obsazena téměř na z 98 procent,“ uvedla Martina Kavanová, manažerka grantových aktivit Oddělení pro vědu a výzkum Thomayerovy nemocnice.
Úroveň hospitalizace zvyšují polohovatelná lůžka s příslušenstvím. Ta do nedávna na oddělení geriatrie a následné péče pražské Fakultní Thomayerovy nemocnice ještě částečně chyběla. Zastaralá ocelová lůžka pomohla Nadace ČEZ nemocnici nahradit těmi pohodlnými. Jsou vybavena pasivní antidekubitní matrací, hrazdou, infuzním stojanem a zábranami proti pádům umožňujícím snadné vstávání. Nově do výbavy nemocničních pokojů přibylo i elektrické polohovatelné lůžko a noční stolky s jídelní deskou.
„Každý, kdo strávil nějaký čas hospitalizací v nemocnici, dobře ví, že je nejen důležité mít zajištěnu vysoce kvalitní lékařskou péči a kolem sebe usměvavý zdravotnický personál, ale i určitou míru pohodlí. I to je součástí léčby, neboť zlepšuje psychiku pacientů. Správní rada nadace proto neváhala podpořit tento grantový projekt,“ dodala Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.
Oddělení geriatrie a následné péče Fakultní Thomayerovy nemocnice disponuje 240 lůžky následné péče a 8 lůžky akutní geriatrie. Na oddělení pracuje celkem 135 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců. Specializované pracovní týmy pracují na základě funkční diagnostiky nemocných, od které se odvíjí individualizované plány a realizace lékařské i nelékařské péče.

Zdroj: Ota Schnepp

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Charita  

 » Kraje  » Praha  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

39.4%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.4%

 

Jižní Čechy

8%

 

Východní Čechy

7.2%

 

Vysočina

5.8%

 

Severní Morava&Slezsko

7.6%

 

Střední Morava

5.9%

 

Jižní Morava

6.9%