Běh Stromovkou dal opět šanci dětem z DD - Charita - Český Metropol

Charita

Běh Stromovkou dal opět šanci dětem z DD

zdroj: Ota Schnepp

Praha | Benefiční odpoledne „Běháme pro děti“ hostilo letos Výstaviště v pražských Holešovicích již po třetí v řadě. Přítomní „sportovci“ tak vlastním pohybem pomohli dobré věci – během totiž podpořili obecně prospěšnou...

 

společnost DEJME DĚTEM ŠANCI, která dlouhodobě pomáhá konkrétním mladým lidem a dětem z dětských domovů po celé České republice.  Patronem akce, jíž Nadace ČEZ podpořila částkou 200 000 korun, byla dvojnásobná olympijská vítězka Bára Špotáková, která i běh Stromovkou odstartovala. 
 
Po předchozích dvou letech s Leošem Marešem měla letos na podiu hlavní slovo moderátorská dvojice Zorka a Míra Hejdovi. Postupně tak uvedla vystoupení kouzelníka Pana Kravaty, rapeského YouTubera Johnyho Machettu a zpěvačku Aničku Slováčkovou Jejich produkci doplnily mezivstupy dětí z dětských domovů, a to jak hrou na různé hudební nástroje, tak i zpěvem či tancem. Samozřejmě se běželo sto metrů až pět kilometrů Stromovkou. Závod to by vskutku netradiční, neboť nezáleželo na tom, jestli jeho trasu účastníci opravdu proběhli nebo jen prošli více či méně rychlou chůzí. Prostřednictvím „běhu“ totiž všichni podporovali děti z 34 dětských domovů v České republice. Vítězové tak byli všichni, včetně miminek v kočárcích či psů na vodítku, a záleželo jen na nich, kolik stovek metrů nebo plných pět kilometrů absolvovali.
 
„Čím dál účastníci akce doběhli, tím více pochopitelně pomohli, neboť počet metrů se přepočítával na koruny. Museli ovšem před tím nebo i po běhu ještě absolvovat sedm jednoduchých sportovních disciplín, jako například střelbu na branku, skákání přes švihadlo na čas, hod oštěpem v podobě rakety a podobně. Stejně jako v předchozích ročnících platilo, že se do toho mohou zapojit všichni bez ohledu na věk a fyzickou výkonnost. Orazítkované kartičky s připsanými uběhnutými metry či kilometry tak odevzdávali nejen děti a teenageři, ale i jejich rodiče a další dospělí,“ uvedla za pořadatele Tereza Tkadlecová z obecně prospěšné společnosti DEJME DĚTEM ŠANCI.  
 
Třetí ročník benefiční akce Běháme pro děti, podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím svého grantového programu Podpora regionů, který je zaměřen na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „Usilovná činnost Dejme dětem šanci dokazuje, že lidé u nás mají o podporu dětí zájem, musí se však o možnosti nejdříve dozvědět. Po úspěšných dvou ročnících běhu ve Stromovce s bohatým doprovodným programem bylo i letošní první zářijové nedělní odpoledne skvělou příležitostí, jak zapojit širokou veřejnost do pomoci dětem v dětských domovech.  Zábavný a aktivní způsob je nám přitom velmi blízký.  Podobný koncept využíváme i v naší mobilní aplikaci EPP Pomáhej pohybem,“ poznamenala Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.
 
Jak ještě Tereza Tkadlecová konstatovala, třetí ročník „Běháme pro děti“ je úspěšně za nimi: „Rádi bychom chtěli moc poděkovat všem za jejich podporu, bez níž by tato akce nešla uskutečnit. Díky všem partnerům, účastníkům, dobrovolníkům a vystupujícím můžeme podpořit děti z dětských domovů v rámci našich projektů částkou přesahující 200 000 korun. Rovněž jsme rádi, že se nám opět povedla medializace problematiky dětí vyrůstajících v dětských domovech. Za šest let naší činnosti jsme pomohli již téměř třem tisícům z nich. Pomáháme jim zejména v posledních letech jejich pobytu v domově, při jeho opouštění a v začátcích samostatného života, jelikož toto období bývá pro většinu z nich kritické.

Zdroj: Ota Schnepp

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Charita  

 » Kraje  » Praha  

 

Anketa

Chystáte se letos držet Suchej únor?

Ano! Abstinenci zdar!

30.1%

 

Ne! Abstinenci zmar!

22.2%

 

Ještě nevím

25.5%

 

Netuším co to je...

22.2%