O víkendu přišlo na Vranovskou přehradu přes devět tisíc lidí. Podpořili Filipa a ostatní Nezastavitelné - Charita - Český Metropol

Charita

O víkendu přišlo na Vranovskou přehradu přes devět tisíc lidí. Podpořili Filipa a ostatní Nezastavitelné

zdroj: Jitka Němečková

Vranovská přehrada | Projekt Nezastavitelní, jehož posláním je pomoc handicapovaným při návratu k jejich oblíbenému sportu a aktivnímu životu, zlákal od pátku 11. srpna do neděle 13. srpna k výletu na Vranovskou...

 

přehradu přes devět tisíc lidí. Za každého, kdo prošel speciální bránou, přispěl Birell, organizátor projektu, 5 Kč.  
 
Celkem tak lidé svým pohybem od pátku do neděle u brány na Vranovské přehradě a ve čtvrtek ve Znojmě, pomohli Nezastavitelným částkou přes 46 000 Kč. Díky tomu je třináct handicapovaných blíže ke splnění svého snu – získat sportovní vybavení a vrátit se znovu aktivně k jejich oblíbenému sportu. Mezi nimi je i Filip Hladík, který k bráně také přijel. „U brány jsem toto léto poprvé a jsem nadšený z atmosféry, která tady panuje. Lidé se o projekt zajímají a chtějí pomoci. Moc všem děkuji, že nám svým pohybem pomáhají,“ řekl Nezastavitelný Filip.
 
V sobotu 12. srpna navíc k bráně u Vranovské přehrady přijel i starosta města Vranov nad Dyjí Lubomír Vedra, aby se s Nezastavitelnými setkal a podpořil je. Dokonce si vyzkoušel i jízdu na handbiku na čas.  „Nezastavitelní jsou velcí nadšenci a jejich chuť sportovat je obrovská. My, co jezdíme na kole, si nedovedeme představit, jakou sílu a vytrvalost vyžaduje jízda na handbiku. Jsem rád, že jsem si to mohl také vyzkoušet. A klobouk dolů všem Nezastavitelným,“ dodává Lubomír Vedra.
 
Přispět lidé mohou také do kasičky u bran nebo přímo na speciální účet Konta Bariéry. Letošní novinkou je možnost zakoupit originální dárky na webu projektu a Birell pak věnuje 50 % z ceny dárku na konto Nezastavitelných.
 
Nezastavitelné vybrala z desítek přihlášených odborná komise pod vedením Jiřího Ježka, ambasadora projektu, který ke své motivaci podporovat tento projekt uvádí. „I přes svůj handicap v sobě našli sílu. I když jim osud nepřál, mají odvahu i vůli pustit se do sportu naplno, a to pro mě znamená víc než jakákoliv sbírka medailí.“ Více o projektu naleznete na www.nezastavitelni.cz.

Zdroj: Jitka Němečková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Charita  

 » Sport  

 » Kraje  » Jihomoravský  

 

Anketa

Chystáte se letos držet Suchej únor?

Ano! Abstinenci zdar!

30.1%

 

Ne! Abstinenci zmar!

22.2%

 

Ještě nevím

25.5%

 

Netuším co to je...

22.2%