Děti z libereckého Jedličkova ústavu dostaly šek z výtěžku mistrovství světa - Charita - Český Metropol

Charita

Děti z libereckého Jedličkova ústavu dostaly šek z výtěžku mistrovství světa

Ikona

29. dubna 2009, 18.01 | LIBEREC | Šek s částkou 342 tisíc korun dostaly ve středu děti z Jedličkova ústavu v Liberci od liberecké Nadace Preciosa. Ředitel nadace Ivo Schötta řekl , že peníze shromáždili z prodeje kolekce broušeného skla s logem Mistrovství světa 2009 v klasickém lyžování v Liberci. „Broušené sklo koupilo jednotlivě nebo v kolekci tří kusů 3800 návštěvníků libereckého mistrovství.

 

Nákup každého kousku znamenal třicet korun pro Jedličkův ústav,“ řekl agentuře Mediafax ředitel Nadace Preciosa Ivo Schötta. Dodal, že ohlas po broušených suvenýrech i velkých skleněných plastikách pro vítěze přesáhl hranice státu a zájem o ně už projevila Itálie pro své mistrovství v roce 2013.

„Jsem moc ráda, že se mistrovství světa v Liberci povedlo a udělalo radost vítězům i divákům. Teď jsme udělali radost i dětem, které kvůli postižení nemohly závody osobně sledovat,“ poukázala prezidentka Organizačního výboru mistrovství Kateřina Neumannová.

„Darované peníze chceme využít přímo pro život našich dětí. To znamená pro jejich rehabilitační a rekreační pobyty například v lázních a pro jejich kulturu a sport,“ poděkovala ředitelka Jedličkova ústavu v Liberci Hana Peldová.

Slavnostního předání šeku se také zúčastnil hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler (ČSSD) a liberecký primátor Jiří Kittner (ODS). Všem na závěr zahrála dětská kapela Jedličkova ústavu Rachot Band.

Tématické zařazení:

 » Charita  

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

34.2%

 

Ne

26.7%

 

Je mi to jedno

20%

 

Nemám k tomu dost informací

19.1%