V nemocnicích v Ústeckém kraji jsou stále omezeny plánované operace - Zdraví - Český Metropol

Zdraví

V nemocnicích v Ústeckém kraji jsou stále omezeny plánované operace

11. ledna 2022, 12.14 | Hospitalizovaných s covidem-19 je stále hodně a čeká se na to, jak situaci ovlivní šíření varianty omikron. ČTK to dnes řekla Jana Mrákotová, mluvčí Krajské zdravotní (KZ), pod níž patří sedm nemocnic v kraji.

 

"Vše sledujeme a reagujeme dle aktuální situace. Návrat k běžnému režimu ve všech našich zdravotnických zařízeních je jednou z hlavních priorit, bohužel stávající situace to plně neumožňuje," uvedla. V tomto týdnu KZ zřejmě už bude mít detailnější informaci o tom, do jaké míry další dění ovlivní pravděpodobně rychlé šíření varianty omikron v Ústeckém kraji v příštím období. "Toto šíření může vést ke zvýšenému počtu hospitalizací pacientů s covid-19," uvedla mluvčí.

 

V nemocnicích na severu Čech je aktuálně podle webu ministerstva zdravotnictví obsazeno 202 covidových lůžek, z toho 47 je na jednotkách intenzivní péče (JIP). Uprostřed minulého týdne to bylo 228 hospitalizovaných pacientů s koronavirem, z toho 50 na JIP.

 

Za posledních sedm dní připadá v kraji 445 nových nákaz koronavirem na sto tisíc obyvatel. Za neděli testy potvrdily 194 případů, to je o 99 více než před týdnem. "V současné době probíhá v kraji komunitní šíření nákazy především v rodinách, nejsou známá žádná významná ohniska nákazy. S nástupem dětí do škol po vánočních prázdninách se opět začínají řešit školní kolektivy," uvedla ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Olga Štorkánová. Ve školách se dnes uskutečnilo další kolo testování na přítomnost koronaviru, a to u všech dětí a zaměstnanců.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  

 » Kraje  » Ústecký