V Ústí proběhlo setkání minidětí - Zdraví - Český Metropol

Zdraví

V Ústí proběhlo setkání minidětí

foto archiv

Ústí n. L./Most | Zdravotníci Neonatologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a Dětského a dorostového oddělení Nemocnice Most, se zapojili do oslav Světového dne předčasně narozených dětí, který připadá každoročně na 17. listopad.

 

V Ústí nad Labem v tento sváteční den proběhlo již páté setkání ústeckých minidětí, které letos hostilo rodinné centrum Pampalánie. Rodinné příslušníky spolu s dětmi, které trávily na neonatologické klinice první své týdny života, přivítali MUDr. Patrik Hitka, Ph.D., přednosta neonatologické kliniky, Lenka Nováková, vrchní sestra kliniky, další personál zdravotnického pracoviště a předsedkyně spolku Ústecké Miniděti Mgr. Bc. Jana Jelínková.

„Spádová oblast ústecké neonatologické kliniky přesahuje hranice Ústeckého kraje a sahá až do kraje Libereckého. Naší vizí je si stále držet status špičkového perinatologického centra, rozvíjet se, vzdělávat, abychom neustále poskytovali našim pacientům tu nejlepší péči. Snažíme se zachytit i nové trendy v péči o donošené děti. Za zmínku určitě stojí revize v přístupu k fyziologickým novorozencům podle posledních doporučení světové zdravotnické organizace World Health Organization,“ uvedl MUDr. Patrik Hitka, Ph.D.

„Na akci dorazilo 75 dětí se svými rodiči. Jednalo se zatím o rekordní účast. Z původních drobečků v inkubátorech vyrostly usměvavé čilé děti, které svojí šikovností a pílí rodičů dohání své donošené vrstevníky. Oslavy probíhaly i na neonatologické klinice, kde ještě hospitalizované děti byly oblečeny do purpurové barvy a dostaly dárečky od šikovných maminek a babiček, které se tak snaží zpříjemnit těžkou etapu života rodičů nedonošených dětí. Oslavy vyvrcholily purpurovým nasvícením výletního zámečku Větruše v Ústí nad Labem,“ uvedl MUDr. Ing. Martin Pánek, lékař ústecké neonatologické kliniky.

O den dříve proběhly oslavy Světového dne předčasně narozených dětí v Mostě, kde spolek Nedoklubko uspořádal historicky první Purpurový ples. Hlavní část večera patřila představení práce mosteckých neonatologických sester. V kategorii Nejmilejší sestřička získala ocenění Petra Bláhová, v kategorii Nejmilejší sestřička následné péče si cenu odnesla Karla Jankovičová, MUDr. Marie Váchová získala ocenění v kategorii Nejmilejší lékařka. „Purpurový ples uspořádala zástupkyně Nedoklubka paní Markéta Kučerová ve spolupráci s městem Most jako poděkování za péči o nedonošené děti v mosteckém perinatologickém centru. Byla zde vyzdvižena práce zejména zdravotních sestřiček, které denně nedonošeným dětem a jejich maminkám věnují nejen svůj pracovní čas, ale mnohdy i své srdce a často se stávají na dlouhou dobu součástí jejich rodiny,“ uvedla MUDr. Marie Váchová, která vede Dětské a dorostové oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z. V rámci Světového dne předčasně narozených dětí se do purpurové barvy zahalila dominanta města Most – Hrad Hněvín.

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zdraví  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37.1%

 

Ne

37.1%

 

Zlepšuje se to

25.9%