Ústecká neurochirurgie se na americkém kongresu pochlubila svou prací - Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zdraví

Ústecká neurochirurgie se na americkém kongresu pochlubila svou prací

foto archiv

Ústí nad Labem | Neurochirurgická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem dává pravidelně o sobě vědět na mezinárodních prestižních kongresech a konferencích moderní špičkové medicíny.

 

Na přelomu měsíce dubna a května letošního roku to bylo ve městě v New Orleans na kongresu American Association of Neurological Surgeons (AANS).

V sekci cerebrovaskulární (cévní onemocnění mozku) za evropskou asociaci mezi třemi řečníky vystoupil přednosta ústecké neurochirurgické kliniky profesor MUDr. Martin Sameš, CSc., spolu s profesorem Lucou  Reglim z neurochirurgie v Univerzitní nemocnici Zürich a profesorem Mikou Niemelou z Helsinek.

„Ústecká neurochirurgie zahájila v osmdesátých letech jako první v České republice operativu mozkových aneuryzmat v akutním režimu. Mezinárodní uznání získala postupně i na poli operací karotických tepen, v oblasti indikací a provádění mozkových bypassů a též při léčbě cévních arteriovenózních malformací. Právě hodnocení souboru neprasklých arteriovenózních malformací bylo tématem sdělení na AANS kongresu 2018. Komplexní cerebrovaskulární centrum (KCC) v Ústí nad Labem dosahuje špičkových evropských parametrů mimo jiné také v léčbě mozkových mrtvic mechanickou trombolýzou. Tato revoluční metoda se provádí v našem kraji nejčastěji v České republice v počtu na jeden milion obyvatel. Současně je známo, že nejlepší data a čísla v léčbě mozkových mrtvic má v Evropě Německo a Česká republika. Vystoupení na prestižním kongresu v United States of America (USA) bylo dalším mezinárodním úspěchem a potvrzením vysokého standardu našeho Komplexního cerebrovaskulárního centra v péči o naše nemocné,“ řekl přednosta kliniky MUDr. Martin Sameš, CSc.

Kongres AANS (American Association of Neurological Surgeons) je každoroční akcí amerických neurochirurgů s účastí kolem čtyřech až pěti tisíc specialistů z USA a celého světa. AANS byla založena jako Harvey Cushing society v roce 1931, v současné době má více než deset tisíc členů.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zdraví