Většina stažených nelegálních programů je škodlivá - Technika - Český Metropol

Technika

Většina stažených nelegálních programů je škodlivá

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Stahovaný nelegální software obsahuje z více než tří čtvrtin spyware, který využívá internet k odesílání dat z počítače bez vědomí jeho uživatele. Více než třetina stažených neoriginálních...

 

programů pak obsahuje viry typu trojského koně nebo adware, který zahlcuje počítač nevyžádanou reklamou. Vyplývá to z celosvětové studie společnosti Microsoft, jejíž výsledky dnes firma poskytla ČTK.
    "Některé škodlivé kódy umí zaznamenat každý stisk kláves - nabízejí tak útočníkům přístup k heslům a finančním údajům. Další typy škodlivého softwaru umožňují na dálku ovládat počítač nic netušícího uživatele a nahrávat dění před obrazovkou prostřednictvím webové kamery a mikrofonu v počítači," uvedl Martin Tolar z Microsoftu.
    Odstranění problémů s nelegálním softwarem stálo domácnosti i firmy po celém světě dohromady už zhruba 135 miliard dolarů (asi 2,6 bilionu Kč), tvrdí Microsoft.
    V Česku se podle zatím poslední analýzy protipirátské aliance BSA užívá nelegálně 35 procent softwaru. To znamená, že téměř každý třetí program je instalován pirátsky. Komerční hodnota v Česku užívaného pirátského softwaru se pohybuje kolem 3,8 miliardy korun.

 

zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Technika  

 

 

Další informace:

 

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

33%

 

Ne

26.3%

 

Je mi to jedno

21.1%

 

Nemám k tomu dost informací

19.6%