Policie rozbila gang velkovýrobců pervitinu, obvinila sedm lidí - Krimi - Český Metropol

Krimi

Policie rozbila gang velkovýrobců pervitinu, obvinila sedm lidí

Zdroj: Wikimedia

14. ledna 2022, 12.01 | Protidrogová policie odhalila česko-vietnamský gang velkovýrobců pervitinu. Skupina působila hlavně na severozápadě Čech a část vyrobeného metamfetaminu směřovala také do Německa. Z výroby a prodeje drog je obviněno sedm lidí, kterým hrozí až 12 let vězení, informovala dnes Národní protidrogová centrála.

 

Zátah na výrobce metamfetaminu provedli policisté souběžně na šesti místech v Česku. Na území Karlovarského kraje byla zajištěna kompletní velkoobjemová laboratoř na výrobu pervitinu a již vyrobený metamfetamin ve stadiu krystalizace. Kriminalisté také zajistili sklad chemikálií nezbytných k výrobě drogy. "Látky byly nakupovány pod legendou následného legálního využití ve velkých objemech a jejich cena se pohybovala v řádech milionů korun," uvádí protidrogová centrála.


Při operaci s krycím názvem Metha policisté zajistit sedm kilogramů krystalického metamfetaminu, jeden kilogram heroinu a zhruba tři miliony korun v hotovosti. Celkem deset kilogramů metamfetaminu se kriminalistům podařilo zadokumentovat už při prověřování případu.

 

Vietnamsko-česká kriminální skupina organizovala výrobu a prodej drog velmi efektivním způsobem, a to zejména v severozápadním pohraničí ČR, uvádí policie. Část vyrobeného metamfetaminu podle jejího zjištění směřovala také do Německa.

 

Obvinění z výroby drog čelí sedm lidí, všichni jsou ve vazbě. V případě odsouzení jim hrozí osm až 12 let vězení. Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Karlovarský  

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

39.4%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.4%

 

Jižní Čechy

8%

 

Východní Čechy

7.2%

 

Vysočina

5.8%

 

Severní Morava&Slezsko

7.6%

 

Střední Morava

5.9%

 

Jižní Morava

6.9%