Vladimír Koníček: Vláda by měla krátit finanční náhrady církvím - Krimi - Český Metropol

Krimi

Vladimír Koníček: Vláda by měla krátit finanční náhrady církvím

zdroj: KSČM

Praha | Vláda minulý týden bez valného zájmu médií projednala čtvrtletní zprávu o průběhu vydávání majetku podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. Zpráva za třetí čtvrtletí roku...

 

2016 obsahuje informace od jednotlivých povinných osob o průběhu vydávání majetku. 
Materiál vlády ale obsahoval také zprávu o stavu soudních řízení podle zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. „A to už je zajímavější čtení. Na celkem 284 stranách textu zprávy jsou vyjmenovávány soudní spory, které vedou církve o majetek. Ještě pochopím žaloby na povinné osoby, státní instituce, které mají podle zákona vydávat,“ uvedl Vladimír Koníček, poslanec a předseda Kontrolního výboru PS PČR za KSČM. 
Ale v seznamech jsou stovky žalob na obce, kraje, právnické či fyzické osoby. Za takový nevydaný majetek církve dostávají finanční náhradu v celkové výši 59 miliard korun. Česká biskupská konference sice vyzývala ke stažení žalob, ale jednotlivé farnosti a řády si podle Vladimíra Koníčka dělají, co chtějí. 
Vláda by podle něj neměla jen monitorovat probíhající soudní spory, ale měla by aktivně krátit náhrady, protože, když bude majetek dosud vlastněný obcemi a kraji vydáván v rozporu se zákonem, tak za něj nemohou církve ještě dostávat finanční náhradu. 
„Nebo by mohla vládní koalice podpořit návrh komunistických poslanců na zdanění finanční náhrady, který leží už více než rok ve Sněmovně,“ uzavřel Vladimír Koníček.

Zdroj: KSČM

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi