Třicet případů vloupání do vozidel - Krimi - Český Metropol

Krimi

Třicet případů vloupání do vozidel

zdroj: Policie ČR

Praha | Kriminalisté z 8. oddělení čtvrtého policejního obvodu, kteří se zabývají objasňováním trestné činnosti na úseku automobilové kriminality, v minulých dnech dopadli muže, kterého viní z třiceti případů vloupání...

 

do vozidel francouzské výroby se škodou přesahující půl milionu korun. Podle zjištění kriminalistů se devětadvacetiletý muž vloupával od ledna do listopadu tohoto roku do vozidel převážně v obvodu Prahy 4. Pachatel postupoval vždy podle stejného scénáře. Poté co rozbil boční trojúhelníkové okno, tak se do vozidla vloupal a odcizil z něj, co se dalo. Většinou se jednalo o nářadí, navigace, nabíječky a další věci, které lidé ve vozidlech nechali. V jednom případě odcizil i dětský kočárek. Kradené věci pak různě rozprodával, aby měl na živobytí, jelikož je nezaměstnaný. 
Detektivové muže dopadli mimo jiné i díky DNA, jelikož se stopy shodovaly se stopami v databázi. Zadržený muž byl totiž v minulosti již šestkrát soudně trestaný pro majetkovou trestnou činnost.
Kriminalisté s mužem zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci, za což mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi vzhledem k jeho minulosti. Stíhání je vedeno vazebně.

Zdroj: por. Jan Daněk

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Praha