Praha pořádala KyberPsycho 2016 - Krimi - Český Metropol

Krimi

Praha pořádala KyberPsycho 2016

zdroj: Hl. m. Praha

Praha | Problematice bezpečnějšího internetu byla věnována odborná konference KyberPsycho. Její v pořadí už sedmý ročník probíhal včera na půdě jednacího sálu pražské radnice, která je současně jejím...

 

spolupořadatelem. 
„To, co vím jako bývalý policista a nyní radní pro bezpečnost o úskalích svojí práce, mě naplňuje plným respektem ke všem, kteří se na konferenci sešli, i k tomu, o co zde usilují. Sám trvale upozorňuji, jak důležité je využívat zkušenosti ze svého oboru k zajištění bezpečí všech, kteří dosud své zkušenosti ještě nenačerpali. A za zcela zásadní pak považuji nacházet cesty i prostředky, jak zajistit ochranu těm, kteří, ať již z nejrůznějších důvodů či handicapů, nejsou schopni se v konkrétní problematice s dostatečným předstihem či třeba vůbec orientovat. Vždy si proto cením, když někdo přijme za své poslání pomoci jim vyhnout se množství nástrah a rizik, které v tomto případě bohužel provází i jakkoliv moderní technologie,“ uvedl u příležitosti konference Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality.
Konference KyberPsycho 2016 je součástí celoevropské kampaně European Cyber Security Month 2016. Jejími organizátory jsou hlavní město Praha a Národní centrum bezpečnějšího internetu s podporou MVČR v rámci projektu „Hl. m. Praha - Praha BEZPEČNĚ online 2016: Prevence online kriminality páchané na seniorech“. Akce klade důraz na uplatňování a sdílení praktických zkušeností pro potřeby odpovědných pracovníků veřejné správy, pedagogů, pracovníků policie a orgánů činných v trestním řízení, sociálních pracovníků, odborníků z oblasti prevence kriminality, médií či na tématu jinak zainteresované veřejnosti.
Mezi hlavní témata celodenního programu konference se řadí aktuální trendy a technologie obrany na poli Kyberkriminality včetně prezentace zkušeností z policejní praxe. Účastníci se rovněž seznámují s  využitím on-line nástrojů proti kyberzločinu, a s konkrétními poznatky z oblasti prevence a již fungujících projektů z celé ČR. Souběžně s konferencí KyberPsycho 2016 pak na půdě Městské knihovny na Mariánském náměstí 1 probíhá i multižánrový festival KyberFest s podtitulem "Online hry jako zábava, obživa, hrozba…"

Zdroj: Hl. m. Praha

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Praha  

 » Krimi