Besedy K-centra ve školách na téma rizikových chování financuje město Litoměřice - Krimi - Český Metropol

Krimi

Besedy K-centra ve školách na téma rizikových chování financuje město Litoměřice

Lektor Martin Havelka při přednášce v Základní škole Havlíčkova v Litoměřicích.

Litoměřice | Besedy na téma šikany, netolismu, což je chorobná závislost například na počítačových hrách, kyberšikany a dalších rizikových jevů, s nimiž se školáci mohou v životě potkávat, pořádá v základních a...

 

středních školách litoměřické protidrogové K - centrum. Sérii přednášek financuje v letošním roce město Litoměřice.
„Přednášející z K-centra dosud absolvoval besedy ve čtyřech desítkách tříd,“ informovala preventistka kriminality Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích Miroslava Najmanová. Na druhém stupni základních škol se konají dvakrát ročně a poté i v prvním a třetím ročníku středních škol. 
O přednášky tohoto typu mají zájem školy z celého litoměřického regionu. Jsou totiž interaktivní a posluchači se do nich aktivně zapojují. „Jde o tříhodinový blok, kdy se střídají edukativní hry se vzdělávacími bloky. Děti se dozví řadu skutečností a vyzkouší si různé způsoby chování. V šestých třídách začínáme šikanou, v sedmých pokračujeme kyberšikanou, navazuje užívání drog a závislosti, v deváté třídě zdravý životní styl s poruchy příjmu potravy a sebepoškozování,“ charakterizoval navzájem propojené bloky lektor K-centra Martin Havelka.

Zdroj: Město Litoměřice

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

 » Krimi  

 » Kraje  » Ústecký