Strážníci řeší desítky případů s nepořádnými bezdomovci - Krimi - Český Metropol

Krimi

Strážníci řeší desítky případů s nepořádnými bezdomovci

zdroj: MP Ústí n. L.

Ústí nad Labem | Rostoucí počet stížností od občanů na chování bezdomovců ke svému okolí donutil město Ústí nad Labem k ráznému kroku. Na začátku prázdnin primátorka města Věra Nechybová městské...

 

policii provést preventivně bezpečnostní akce, zaměřené na přestupky, páchané právě touto komunitou.
„Během těchto akcí bylo řešeno osmdesát jedna případů, kdy bezdomovci porušili zákon nebo některou z obecně závazných vyhlášek města. Většinou se jednalo o znečištění veřejného prostranství, kdy strážníci donutili bezdomovce nepořádek po sobě uklidit a z místa je pak vykázali. Druhým nejčastějším prohřeškem, který strážníci s těmito lidmi řešili, bylo pití alkoholu v místech, kde to obecně závazná vyhláška města zakazuje. I v těchto případech byli přestupci z místa vykázáni,“ uvedl zástupce ředitelů ústeckých strážníků Jan Novotný.
U některých jedinců docházelo k vykázání z místa i několikrát za den. Vykázání z místa je vůči těmto lidem jediný způsob sankce, který strážníci vůči bezdomovcům mohou použít, jelikož tito lidé jsou bez finančních prostředků, bez trvalého bydliště, ale i bez jakýchkoli dokladů.  Díky těmto kontrolám se strážníkům podařilo snížit počet přestupků nejen v centru města, ale klesl i počet stížností na obtěžování kolemjdoucích těmito osobami na Klíši, Severní Terase a v zahrádkářských koloniích na území města.  Tyto kontroly budou pokračovat i nadále. 
Strážníci se kromě zřizování provizorních příbytků na veřejných prostranstvích nebo veřejně prospěšných zařízeních, jako jsou různé parovody, trafostanice a kolektory zaměřili na chování lidí bez domova v centru města, kde si na jejich chování stěžovali vedle občanů i místní prodejci.

Zdroj: MP Ústí n. L.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Ústecký  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37%

 

Ne

37.1%

 

Zlepšuje se to

25.8%