Pachatelé dopadeni - Krimi - Český Metropol

Krimi

Pachatelé dopadeni

zdroj: Policie ČR

Praha | Kriminalisté dopadli tři muže, kteří přepadli tři herny. Jen něco málo přes týden trvalo kriminalistům z třetího policejního obvodu dopadnout trojici mužů podezřelou ze tří přepadení heren v Praze 8 a 9. První...

 

případ se stal v úterý 26. července v Praze 9 v herně ve Veltruské ulici. Dva muži nejprve hernu obhlédli, jestli je takzvaně čistý vzduch a třetí pak do ní vstoupil s pistolí v ruce. Po obsluze požadoval vydání peněz, čehož docílil a dostal několik desítek tisíc korun. Jeden „tipařů“, který před přepadením hernu obhlédl, pak ještě kryl ústupovou cestu. Po činu pak všichni společně odjeli autobusem na Prosek, kde si lup rozdělili. Obdobně muži pokračovali i v dalších dvou případech, tentokrát ale již bez třetího komplice. Druhá loupež se stala v neděli 31. července v Klapkově ulici v Praze 8 a třetí ve středu 3. srpna v Rumburské ulici v Praze 9.
V ani jednom případě nebyl při přepadení nikdo zraněn a celková způsobená škoda se vyšplhala na několik set tisíc korun. Všichni tři muži, které se kriminalistům podařilo ustanovit a dopadnout, si vyslechli obvinění z trestného činu loupež, za což hrozí trest odnětí svobody až na 10 let. U dvou z mužů je stíhání vedeno vazebně. Třetí je stíhaný na svobodě. Všichni obvinění jsou ve věku třiadvacet let, s kriminalisty spolupracují a k trestné činnosti se doznávají. Při zadržení se kriminalistům povedlo zajistit i zbraň, se kterou byla přepadení páchána. Jednalo se o takzvanou flobertku.     
Jeden z nich je navíc obviněný i ze zpronevěry, jelikož jako zaměstnanec jedné ze shora uvedených heren, stihl měsíc před prvním přepadením odcizit hotovost k vyplácení výher v řádu statisíců. Za tento trestný čin hrozí maximálně pětiletý pobyt za mřížemi.
Závěrem nutno zmínit, že se kriminalistům nepodařilo žádné peníze získané trestnou činností zajistit, protože je hlavní aktér stihl utratit za zábavu v podobě drog, alkoholu, večírků a nákupů značkového oblečení.

Zdroj: por. Bc. Jan Daněk

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Praha