Taxikářská „rána“ za milion - Krimi - Český Metropol

Krimi

Taxikářská „rána“ za milion

zdroj: Policie ČR

Praha | Vykradením dodávky se zmocnili věcí za jeden milión korun. Teď jim za to hrozí trest odnětí svobody až na osm let. Komu by bylo divné, že v ulici postává taxík a poblíž špacíruje jeho řidič? Nikomu. Každý...

 

z nás by se s největší pravděpodobností domníval, že pouze a jenom čeká na zákazníka, který si ho objednal. Avšak v tomto případě bychom se všichni spletli. Devětadvacátého července v půl páté ráno totiž do ulice Na Florenci řidič taxi nepřijel pro kunčofta, ale obhlédnout terén, respektive konkrétní dodávkové vozidlo, které zde bylo zaparkováno. Posléze následovala schůzka se svým souputníkem, také taxikářem, v ulici Na Poříčí. A jelikož zjevně slovo dalo slovo, tak se oba drožkáři vrátili o půl hodiny později zpět k dodávce do ulice Na Florenci. Pak následovalo její vykradení, přičemž pachatelé rozlomili zámky dveří jak do kabiny řidiče, tak do nákladového prostoru. Odtud si potom přisvojili profesionální kameru a příslušenství k ní v podobě stativů, baterií a paměťových karet. Z vozu také odcizili kovový kufr s dronem.
Pachatelé ale měli poměrně velikou smůlu, neboť jejich počínání zachytila celá řada bezpečnostních kamer, které v okolí jsou. Proto kriminalisté od samého prvopočátku disponovali velice silnými důkazy. Posléze následovalo zadržení povedené dvojice mužů ve věku 39 a 43 let. Ti mají poměrně pestrou trestní minulost, kdy jeden z nich byl za majetkové delikty stíhán šestnáctkrát a druhý dokonce šestadvacetkrát. Z pohledu zákona se tedy jedná o zjevné recidivisty, což může mít za následek navýšení doby trvání trestu až o jednu třetinu.
Oba muži jsou nyní obviněni z trestných činů krádež, neoprávněné opatření, paděláni a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci. Za tyto delikty jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let. Prošetřování také ukázalo, že obvinění taxikářské řemeslo vykonávali takzvaně na černo. I z tohoto, tentokrát správního deliktu se budou oba muži zodpovídat.

Zdroj: por. Mgr. Tomáš Hulan

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi