Poznáte podezřelého ze znásilnění? - Krimi - Český Metropol

Krimi

Poznáte podezřelého ze znásilnění?

zdroj: Policie ČR

Praha | Kriminalisté hledají muže, kteří jsou podezřelí ze znásilnění a krádeže. Od 6. června 2016 pracují kriminalisté čtvrtého policejního obvodu na objasnění případu znásilnění a okradení čtyřiatřicetileté ženy. Poškozená...

 

se v restauraci na Smíchově v Praze 5 seznámila se dvěma muži, kde spolu popili alkohol a pak vyrazili autobusem na Spořilov k nim domů. Tam ale nedojeli a vystoupili na autobusové zastávce Chodovec v Praze 4, ze které pokračovali pěšky do ulice Senohrabská. Na křižovatce s ulicí Klapálkova jeden z mužů poškozenou natlačil do travnatého porostu, kde ji znásilnil. Podle poškozené se ji následně pokusil znásilnit i druhý z nich, kterému se to však nepovedlo. Následně z místa oba odešli pryč, ale znásilněné ženě ještě před tím odcizili dva mobilní telefony.
Kriminalisté na případu pracují pro podezření ze spáchání trestného činu znásilnění a krádež, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Vzhledem k tomu, že se doposud nepodařilo provedeným prošetřováním pachatele dopadnout, obracejí se kriminalisté touto cestou na veřejnost s žádostí o spolupráci se ztotožněním pachatele. U jednoho z nich se jim totiž podařilo sestavit jeho identikit, který je výstižný z 55 procent.
První z mužů byl ve věku okolo 45 let střední postavy, vysoký asi 160 až 165 centimetrů, měl tmavé asi 5 centimetrů dlouhé vlasy a větší kulaté modré nebo hnědé oči. Měl nevýrazné rty, odstáté uši a rovný úzký nos. Oblečený byl do pískově žlutých kalhot a hovořil česky s ukrajinským přízvukem. Na tvářích měl jizvy, pravděpodobně po neštovicích. K tomuto muži se podařilo sestavit identikit.
K popisu druhého z mužů si poškozená vybavuje pouze to, že byl vysoký asi 185 centimetrů a byl robustní postavy.
Jestliže muže na idetikitu poznáváte nebo máte k případu jakékoliv informace, kontaktujte linku 158.

Zdroj: por. Bc. Jan Daněk

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Praha