Praha rozdělí odvody z výherních automatů - Finance - Český Metropol

Finance

Praha rozdělí odvody z výherních automatů

Foto archiv

Praha | Rada hlavního města Prahy odsouhlasila rozdělení finančních prostředků, tedy 50 % z částky ve výši 59, 19 mil. Kč, které hlavní město obdrželo jako odvod z loterií a jiných podobných her. Návrh rozdělení je v souladu se zákonem o loteriích a s tím souvisejících rozpočtových opatření, schválit ho musí zastupitelé.

 

Finanční prostředky budou poskytnuty způsobem jako v předchozích obdobích. Čtvrtina z uvedené částky, tj. 14,79 mil. Kč, je určena pouze na podporu činnosti nestátních neziskových organizací působící na území městských částí hl. m. Prahy, které zajišťují dlouhodobě organizovanou sportovní výchovu mládeže registrované v jednotlivých nestátních neziskových organizacích. Další čtvrtinový podíl z určené částky, tj. ve výši 14,79 mil. Kč, tvoří finance určené na sport a zbývající polovina, tj. finanční prostředky ve výši 29,59 mil. Kč, podpoří kulturu, školství, zdravotnictví a sociální oblast.

Hlavní město Praha inkasovalo část dílčího odvodu z výherních hracích přístrojů a jiných technických herních zařízení ve výši 116,5 mil. Kč a dále část dílčího odvodu z ostatních druhů loterií a jiných podobných her ve výši 75,8 mil. Kč za období od 1. října do 30. prosince 2017. Zdroj: Hl. m. Praha

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Finance