Úvěr umožní předfinancování akcí - Finance - Český Metropol

Finance

Úvěr umožní předfinancování akcí

Foto archiv

Liberec | Radní v Liberci schválili návrh podmínek Komerční banky na prodloužení financování revolvingového úvěru o tři roky a navýšení limitu ze současných 90 na 120 milionů korun.

 

Revolvingový úvěr, který byl původně splatný k 30. dubnu 2018, je pro město nezbytný v souvislosti s předfinancováním dotačních akcí. „Vzhledem k aktuálně chystaným projektům je potřeba zajistit předfinancování dotačních akcí na další období, abychom mohli bez problémů realizovat chystané investiční akce s využitím dotací a překlenout časové období mezi platbou z rozpočtu města dodavateli a obdržením dotace. Navýšení finančního limitu odpovídá potřebě předfinancování projektů, které jsou nebo budou realizovány v průběhu prvního pololetí letošního roku. Týká se to zejména projektů IPRÚ a projektů v rámci zvýšení bezpečnosti dopravy v Liberci,“ řekl náměstek pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace Jan Korytář.

Cenové podmínky navýšeného financování zůstávají na stejné úrovni jako původní podmínky vysoutěžené v rámci veřejné zakázky v roce 2015, tzn. úroková sazba ve výši pouze 0,7% p.a. a poplatek za rezervaci zdrojů (závazková provize z nečerpané částky) 0,1% p.a. „Vzhledem k aktuální situaci na trhu, kdy dochází k růstu všech referenčních sazeb, je udržení výše marže na stávající úrovni pro město velmi výhodné,“ konstatoval náměstek Korytář.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Finance  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření