Praha rozdělí školské granty za 24 milionů korun - Finance - Český Metropol

Finance

Praha rozdělí školské granty za 24 milionů korun

Foto archiv

Praha | Pražští radní na úterním zasedání schválili návrh na rozdělení grantů v rámci celoměstských programů rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy hlavního města. Letos bude touto cestou podpořeno celkem 300 projektů za bezmála 24 milionů korun, uvedla radní pro školství Irena Ropková.

 

I letos bude hlavní město prostřednictvím Celoměstských programů podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy finančně podporovat spolupráci s vědeckou sférou, soutěže pro nadané žáky, výuku se zapojením rodilých mluvčích, výjezdy do zahraničí, účast dětí ze sociálně slabých rodin na školních akcích i oblast vzdělávání seniorů. Na návrh grantové komise hlavní město přidělí v rámci šesti celoměstských programů rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy bezmála 24 milionů korun na celkem 300 projektů. Komise vybírala z celkem 352 žádostí v celkové požadované sumě přesahující 44,2 milionů korun. Část návrhů už dnes schválila městská rada, o zbytku žádostí, které přesahují v požadované částce 200 tisíc korun, bude tento týden rozhodovat pražské zastupitelstvo.

Prostřednictvím celoměstských programů každoročně podporujeme celou řadu zajímavých a všestranně užitečných projektů pro vzdělávací systém v metropoli. Jsem ráda, že i v tomto roce podporujeme nejen vzdělávací projekty pro žáky a učitele, ale rovněž projekty zaměřené na vzdělávání seniorů i pomoc dětem, jejichž rodiny si zkrátka nemohou dovolit zaplatit jejich účast na různorodých školních akcích,“ říká radní hlavního města pro oblast školství Irena Ropková.

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Finance