Společnost ADLER Czech se přibližuje k miliardovému obratu - Finance - Český Metropol

Finance

Společnost ADLER Czech se přibližuje k miliardovému obratu

zdroj: adler.cz

Ústí nad Labem | Meziroční nárůst tržeb v roce 2016 téměř o 30 procent potvrdili v uplynulých dnech auditoři společnosti ADLER Czech a.s. Přední tuzemský výrobce a distributor reklamního textilu dosáhl v minulém...

 

roce čistý obrat ve výši 810 mil. Kč, přičemž nárůst tohoto ukazatele má už tři roky po sobě obdobnou vzestupnou tendenci. Také hospodářský výsledek, který se trvale udržuje v černých číslech, vykázal meziroční nárůst o 50 procent. 
"Původně plánovanou hranici ročního obratu jsme překročili o 16 procent, a pokud se podíváme na loňský prodej zboží v konkrétních číslech, mluvíme o téměř deseti milionech kusů prodaného reklamního textilu," upřesňuje statutární ředitel společnosti Radek Veselý. Z celkového objemu prodeje za loňský rok bylo 70 procent realizováno na trzích mimo Českou republiku. Firma byla úspěšná jak v tradičních exportních zemích jako jsou Slovensko, Polsko, Maďarsko nebo Rumunsko, ale, a to je podstatné, dařilo se i na trzích západní Evropy. Například v Německu eviduje meziroční nárůst o neuvěřitelných 67 procent, což představuje velký potenciál do budoucna. Největší objem prodeje stále představuje segment reklamních triček, a to 66 procent celkového počtu prodaných kusů, následují sortimenty polokošil a mikin.
Udržet tempo růstu je pro společnost výzvou i pro letošní rok. „Po úspěšné první dekádě hodnotíme stejně i následující období, jen pro představu: plán na druhý kvartál letošního roku dosahoval realizovaný obrat za celý rok 2013,“ dodává obchodní ředitel firmy Aleksandar Alačkov. Do konce roku má firma naplánován čistý obrat ve výši téměř 950 mil. Kč. 
Dynamicky se rozvíjející společnost se s 30procentním meziročním nárůstem zaměstnanců stává i předním zaměstnavatelem ve dvou vládou podporovaných znevýhodněných regionech: Ústeckém a Moravskoslezském. V Ústí nad Labem se nachází sídlo společnosti včetně administrativy, další pracovní místa zřizuje firma v Ostravě, kde je nově vybudováno moderní logistické centrum pro celou Evropu. Pro letošní rok je v obou krajích plánován nárůst pracovníků o dalších 20 procent, do pěti let by měl počet zaměstnanců atakovat hranici 350 lidí.

Zdroj: Martina Weberová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Finance  

 » Kraje  » Ústecký