Zastupitelé rozhodli o navýšení ceny dopravního výkonu - Finance - Český Metropol

Finance

Zastupitelé rozhodli o navýšení ceny dopravního výkonu

zdroj: Město Česká Lípa

Česká Lípa | O navýšení ceny dopravního výkonu provozu MHD Česká Lípa v roce 2017 o 3,25 Kč na jeden kilometr rozhodli českolipští zastupitelé. Ke stávající smlouvě s dosavadním dopravcem – firmou BusLine – se...

 

tak připojí dodatek o navýšení ceny dopravního výkonu od 1. ledna 2017 o příplatek 3,25 Kč za ujetý kilometr. Vyšli tak vstříc požadavku nařízení vlády. 
„S dopravní firmou BusLine jsme vedli několik jednání už od začátku roku. Neměli jsme žádná vodítka, jak postupovat. V každém městě, v každém kraji byla jednání a jejich výsledky jiné. Chtěli jsme, aby navýšení finančních prostředků šlo skutečně do mezd řidičů ve středisku Česká Lípa, aby se nerozplynulo někde ve vzduchoprázdnu. Po dopravci jsme požadovali záruky a kontrolní mechanismy, že peníze skutečně dají do mezd řidičů. Byli jsme krok před jasnou dohodou, a proto nás překvapila jednodenní stávka řidičů na začátku dubna. Jak jsme totiž několikrát avizovali, řidiči o nic nepřijdou, peníze dostanou vyplaceny zpětně. Proto nebyl z jejich strany žádný důvod stávkovat,“ říká místostarostka Alena Šafránková.

Zdroj: Město Česká Lípa

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Finance  

 » Kraje  » Liberecký  

 » Doprava