Nemocnice v Liberci skončila v zisku 32,5 milionu korun, obrat přesáhl dvě miliardy - Finance - Český Metropol

Finance

Nemocnice v Liberci skončila v zisku 32,5 milionu korun, obrat přesáhl dvě miliardy

Ikona

29. dubna 2009, 12.53 | LIBEREC | Hospodaření krajské nemocnice v Liberci skončilo v minulém roce v zisku 32,5 milionu korun. Novinářům to ve středu řekl generální manažer nemocnice Luděk Nečesaný. „Ještě to není konečné číslo. Tento hospodářský výsledek se může částečně změnit na základě uzávěrkových operací doporučených auditory. Změna by ale neměla být nějak významná,“ uvedl Nečesaný.

 

Podle ekonomické ředitelky Miloslavy Tanečkové je nemocnice zcela bez dluhů a faktury si může dovolit platit i s mírným předstihem. Ještě před dvěma lety nemocnice po termínu splatnosti dlužila 230 miliónů a platila faktury se čtyřměsíčním zpožděním. Situace v nemocnici se změnila po nástupu nového vedení na jaře roku 2007 a po přemeně společnosti z příspěvkové organizace na akciovou společnost k 1. červenci roku 2007.

Změnu si pochvalují i zaměstnanci, neboť jim znatelně stouply platy. „V rámci republiky jsou nadprůměrné,“ řekl Nečesaný. Doktoři v průměru dostávají přes 55 tisíc korun a sestry přes 25 800. V polovině roku 2007 měli lékaři v průměru 44 tisíc korun a sestry něco málo přes 21 tisíc korun.

Tržby nemocnice v minulém roce přesáhly 2,14 miliardy korun, o rok dříve to bylo zhruba 1,8 miliardy korun.

Tématické zařazení:

 » Finance