Andrea Kalivodová poděkuje v katedrále pro zdravotníky v první linii! - Kultura - Český Metropol

Kultura

Andrea Kalivodová poděkuje v katedrále pro zdravotníky v první linii!

12. srpna 2020, 07.00 | Brno I Už jednou se mimořádný, charitativní koncert Májový Petrov musel překládat. Důvodem byla nejistá situace a nemožnost pořádat větší akce kvůli koronavirové situaci. Nyní pořadatelé doufají, že koncert, na němž za doprovodu brněnského hudebního tělesa Virtuosi Vrunenses s dětského pěveckého sboru Kantiléna zazpívá sólistka opery Národního divadla v Praze Andrea Kalivodová.

 

Přeložený koncert Májový Petro se uskuteční v 13. září od 19:00 v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně, bude! Mimořádný kulturní zážitek má dva rozměry a oba charitativní.

 

„Jednak to bude velké poděkování zdravotníkům, což jsou lidé v první linii v jakékoli mimořádné situaci, což covidová pandemie skutečně byla, a pak výtěžek z koncertu bude předán zástupcům brněnského Masarykova onkologického ústavu. V každém z návštěvníků vidíme nejen milovníka kvalitní klasické hudby, ale také donátora, který podpoří prospěšný a užitečný projekt,” říká organizátorka koncertu, fundraiserka MOÚ Mgr. Alice Tobiášová.

 

V neobvyklých aranžích a nádherném chrámovém prostoru zazní díla Antonína Dvořáka, Gregora Friedricha Händela, Césara Francka nebo Tomasa Albinoniho.

 

Název hudebního projektu pořadatelé ponechali coby připomínku absurdní a ne příliš radostné etapy životů nás všech.

 

„Situace, jak všichni víme, je stále nejistá. A jsme si vědomi mimořádnosti všeho, co se toho týče. Nicméně pevně doufáme, že se situace zklidní a májový koncert konaný v září se konečně uskuteční. Rádi bychom všechny uklidnili, že nic nerušíme, že se snažíme udělat maximum proto, abychom se v katedrále sv. Petra a Pavla opravdu sešli a užili si maximálně tento mimořádný nedělní večer,“ podotkla Alice Tobiášová.

 

Pořadatelé jsou si dobře vědomi toho, že se do poloviny září může stát cokoli, a proto už nyní pracují    i s dalšími možnými eventuální variantami prostor, pokud by například epidemiologové ještě více omezili konání akcí v interiérech.

 

„Zatím ale stále platí, že Májový Petrov bude 13. září v katedrále. Kdyby přeci jen byla nějaká změna, budeme všemi dostupnými prostředky naše diváky a přátele samozřejmě včas informovat. Nicméně jsme přesvědčeni, že nám naše plány nic nezhatí, a že každý, kdo si vstupenku zakoupil a zakoupí a přijde, prožije mimořádný kulturní zážitek a ještě přispěje dobré věci,“ doplnila mgr. Tobiášová.

 

Vstupenky si zájemci stále mohou kupovat na ZDE: https://www.smsticket.cz/vstupenky/21925-dekujeme-vam-vsem-z-prvni-linie

 

 

Zdroj: Metropol, Foto: Archiv: Andrea Kalivodová

Májový Petrov se v Brně uskuteční 13. září

Svým zpěvek poděkuje Andrea záchranářům a výtěžek půjde na onkologické centrum

Andrea Kalivodová ráda podporuje dobré věci

Za vším stojí úspěšná promotérka s dobrým srdcem Alice Tobiášová

Tématické zařazení:

 » Kultura  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.5%

 

Ne

24.8%

 

Je mi to jedno

22.8%

 

Nemám k tomu dost informací

22.8%