Zpěváka Patrika Stoupu sledovalo na 3000 diváků - Kultura - Český Metropol

Kultura

Zpěváka Patrika Stoupu sledovalo na 3000 diváků

Praha I Zpěvák Patrik Stoupa vystoupil před pár dny na pražském Proseckém malém náměstíčku. Koncert to byl pravda trochu jiný, diváci, kterých bylo přes 3000, se neshromáždili pod pódiem, ale za svými monitory a telefony v pohodlí domova a sledovali online přenos Patrika a jeho kapely.

 

Proč jste se rozhodl udělat online koncert právě na Proseku?

V dnešní době, kdy člověk nemůže veřejně vystupovat, jsme si řekli, že uděláme online stream.
A protože velmi dobře znám dámy, které tady na Proseku v místním kulturním centru Knoflík šijí již přes 5 týdnů roušky, rozhodl jsem se věnovat koncert také trochu pro ně. Tak snad si to užily ony i lidé na Facebooku. Reakce jsou opravdu krásné, děkujeme ze ně! Jedna paní z Písku vyhrála soutěž o čokoládu. Poslala parádní video jak doma sleduje můj online koncert a zpívá u toho. Další fanynka z Brna to měla složitější. Sledovala koncert na zahradě při sekání trávy.

 

Je něco, co vám vadí na online streamu?

Přiznám se, že hrát proti bílé zdi je někdy těžké. Zvlášť když jsem zvyklý na koncertech hodně pracovat s posluchači a mám rád jejich interakci. Snad se to brzy vrátí do normálu.

 

Těsně před karanténou jste byl s partnerkou na Bali. Váš návrat do vlasti byl prý tak trochu krizový... 

Ano, je to pravda. Měli jsme naplánovaný návrat přesně v moment kdy se v ČR začínaly zavírat hranice a my jsme tak chvilku nevěděli, zda na Bali nebudeme muset zůstat.

Návrat do Čech byl hodně hektický a k informaci, že nám odpadla všechna vystoupení se přidalo ještě vykradené auto, které na mě čekalo před domem.

 

Složil jste taky píseň pro nadaci Světluška, bude i videoklip?

Písničku jsem složil a napsal a společně se zpěvačkou Markétou Poulíčkovou a Světluščím sborem. Natáčelo se ve studiu na Svárově. Nahrávka je skvělá a mám z ní radost. Bohužel, jsme před karanténou nestihli již natočit videoklip a křest jsme museli odložit. Prozatím jsme vše přeložili na září, tak uvidíme.

Zdroj: Metropol / foto: Jaroslav Hauer, archiv

Patrika Stoupu a jeho kapelu sledovalo on-line na 3000 lidí

Patrik Stoupa je mladý a velmi talentovaný zpěvák

Patrik se svou kapelou

Patrik rád podpořil i ženy, které už několik týdnů šijí roušky

Roušky se šijí na Proseku, proto i tam Patrik uspořádal stream-koncert

Tématické zařazení:

 » Kultura