Smutné výročí: Před třemi lety odešla zpěvačka Věra Špinarová, kterou čekalo zásadní tour! - Kultura - Český Metropol

Kultura

Smutné výročí: Před třemi lety odešla zpěvačka Věra Špinarová, kterou čekalo zásadní tour!

Ostrava I Čas neuvěřitelně letí, a proto si mnozí říkají, že to snad ani není možné. Už totiž uplynuly 3 roky od chvíle, kdy odešla Věra Špinarová, zpěvačka s asi největším hlasem u nás. Nic přitom nenasvědčovalo tomu, že by měla zemřít tak brzo. Před sebou toho měla ještě hodně a moc se těšila na nové, zásadní turné, které měla odjet se svou nejbližší kamarádkou.

 

Věra-Heidi tour, to měla být šňůra s osmi zastávkami, na které se Špinarová velmi těšila. A už proto, že měla jet se svou kamarádkou a součástí své rodiny Heidi Janků. Protože ona právě žila s jejím bývalým manželem Ivo Pavlíkem, s nímž měla syna Adama. Ten řadu let se svou matkou jezdil jako manažer a kapelník. Nyní Pavlík jezdí s "macechou" Heidi. Založil novou kapelu HeidiBand, kterému se skvěle daří.

 

Obě zpěvačky, Věra a Heidi slibovaly skvělý hudební zážitek, v kterém si každý najde to své… A kromě toho měly exkluzivní zajímavost, a sice – vlastní víno! Autorem projektu vín slavných osobností pod značkou “Celebrity line” je producent Martin Novák.

 

Víno bylo představeno a pokřtěno na únorové tiskovce k chystané koncertní šňůře. Zde také Špinarová natočila svůj asi poslední větší rozhovor. V něm byla nesmírně otevřená a upřímná a v podstatě prozradila, co vše jí čeká. 

 

„To víno je fakt krásný! Já sice nejsem moc ´vinařka´, ale vypadá to skvěle. A na šňůru s Heidi se moc těším. Je to skvělá baba, moje kamarádka a vlastně rodina,“ řekla Věra pár týdnů před smrtí.

 

Jenomže člověk míní a ten nahoře mění. Jen dva dny před svým kolapsem v čáslavském divadle se pár přátelům svěřila, že jí nebylo dobře, byla u doktora a dostala nějaké prášky na srdce, s nímž měla do té doby a podle ní jen drobné potíže. „Bez komplexního vyšetření jsi dostala takové silné prášky?,“ ptali se její kamarádi, ale nebyla by to ´Špinarka´, aby neřekla: Nemám teď čas někde lítat po doktorech. Až bude chvilka, nechám se celkově vyšetřit, ale teď na to s…u,“ dodala jadrně zpěvačka, těšíc se na koncertní tour.

 

Na svůj poslední koncert odjížděla z Ostravy, kde žila, se svým synem, kapelníkem Adamem Pavlíkem v dobré náladě. „Nic jí nebylo, jen říkala, že je trochu unavená, ale přičítala to tomu, že za námi byly další koncerty,“ zavzpomínal syn Adam Pavlík.

 

Během vystoupení v divadle v Čáslavi se Špinarové po druhé písničce udělalo zle. Omluvila se divákům, že je jí zle a musí si jít odpočinout. V zázemí scény zkolabovala. Ani 40 minut trvající resuscitace nebyla nic platná. Přivolaným lékařům se sice podařilo srdeční činnost u zpěvačky obnovit, ovšem v kritickém stavu ji sanitou a následně vrtulníkem přepravili do pražského Motola, kde o čtyři dny později zemřela.

 

Na pohřeb, který se konal paradoxně 1. dubna, tedy na Apríla v Ostravě, přišlo na 40 tisíc lidí, včetně Marie Rottrové, Jarka Nohavici, Petra Bendeho a celé řady přátel. Její bývalý manžel, otec jejich syna, hudebník Ivo Pavlík přežil Věru o pouhých pět měsíců. Zemřel též na selhání srdce. 

 

Věra Špinarová sice odešla a zůstala po ní prázdnota, ale například Meteor lásky, Music box, Bílá jawa 250, Raketou na Mars nebo Měj mě rád a hlavně píseň Jednoho dne se vrátíš, jejíž melodie je z filmu Tenkrát na západě, tu zůstanou navždy.  

 

Na tiskovce k chystané koncertní tour s Heidi Janků natočila Věra Špianrová nejspíš svůj poslední video rozhovor, kde prozradila vše upřímně a byla neobyčejně otevřená.

 

 

Zdroj: Metropol / foto a video Jaroslav Hauer

Tiskovka k Věra-Heidi tour 2017

Na spolupráci s Heidi se Věra Špinarová velmi těšila

Před sebou měly osm zastávek tour, ale osud tomu chtěl jinak

Ivo Pavlík, bývalý manžel Věry a tehdy součastný Heidi, přežil Špinarovou jen o pět měsíců

Tématické zařazení:

 » Kultura  

 

 

Další informace: