Anička Slováčková: Nejdříve koncert, pak hned klip! - Kultura - Český Metropol

Kultura

Anička Slováčková: Nejdříve koncert, pak hned klip!

Praha I Anička Slováčková už nějaký ten týden zápasí s vážnou nemocí. Nehroutí se z toho, nenaříká, ale naopak se všemu postavila čelem a pracuje. Nejprve měla vyprodaný Vánoční koncert v pražském Semaforu, kam ji přišli podpořit i její rodiče a přátele, pak se hned vrhla na natáčení nového klipu.

 

Přestože zpěvačka a herečka přišla kvůli léčbě dočasně o vlasy, velmi jí to sluší. A vypadá dokonce jako její maminka Dáda Patrasová v době, kdy točila seriál Návštěvníky. V jedné ze scén je v roce 2484, kde se "sprchuje" a je bez vlasů. Anička jako by jí v tomto z oka vypadla.

 

Z holé hlavy si Slováčková uměla udělat přednost. Nebere to jako nepřekonatelný handicap. Ví, že jakmile se uzdraví a bude mít po léčbě, vlasy dorostou. A ještě mnohem hustší. Nyní se ale Anička soustředí na hudbu, na nový klip a na další projekty.

 

Po úspěšném koncertu v Semaforu, kde si zazpívala se svým bratrem Felixem Slováčkem jr., a kam ji přišel podpořit i kolega a kamarád Milan Peroutka, si moc neodpočinula a hned ve studiu točila záběry k videoklipu. 

 

„Je to klip k singlu „Nepopsaná“. A s kapelou jsme na písničce spolupracovali se zpěvačkou a písničkářkou Patricií Fuxovou, která se podílí jak na textu, tak na hudbě.  S Patricií jsme společně pracovali již na singlu, který máme v plánu vydat před létem v následujícím roce a jelikož mě práce s ní baví a mám ráda její písničky, rozhodly jsme se společně dotáhnout do konce i píseň Nepopsaná,“ svěřila se Slováčková, která jinak točí Ordinaci v růžové zahradě, koncertuje s Milanem Peroutkou a nemá čas přemýšlet o věcech, které souvisejí s jejím onemocněním.

 

Nová písnička je i klip jsou o lásce, ale ne jen té partnerské. „Je o lásce k životu, rodině, přátel, partnerovi... každý si pod tím může najít to své,“ prozradila Slováčková, pro kterou je práce nejlepším lékem na všechno.

 

Celkové produkce písničky se ujal Igor Ochlepovský. „Když jsem poprvé slyšela demo, které Igor vytvořil společně s novým textem, který jsme s Patricií řešily, byla jsem naprosto dojatá. Vystihlo to přesně to všechno, co teď v tyhle chvíle prožívám a pokaždé, když píseň slyším, jsem strašně šťastná, jak tahle spolupráce zafungovala,“ prozradila Slováčková.

 

Videoklip k písni ´Nepopsaná´ natáčelo duo Czech Vibes.  Chtěla, aby píseň zachytila ženské citlivé oko a je přesvědčena, že to byla znovu správná volba.

 

„Po dlouhé době jsem u tohoto singlu a videoklipu byla o všem stoprocentně přesvědčená a vše šlo tak nějak samo od sebe. Vlastně i když jsme se poprvé sešly s Bárou Šůstkovou, která klipu psala scénář a dělala režii, tak jsme měly prakticky skoro stejnou vidinu videoklipu. Nemůžu se dočkat, až bude klip i písnička venku. Myslím, že i vydaní před Vánocemi je ta správná doba pro tenhle song. Sice se v něm nezpívá o jmelí, rolničkách a dárcích, ale o čisté lásce a o té podle mě především Vánoce jsou!"

 

Zdroj: Metropol /Jaroslav Hauer

Na pódiu si zazpívala i s bratrem Felixem Slováčkem jr.

Slováčková při natáčení klipu

Takhle Anička Slováčková točila nový klip

Aničce to velmi sluší a je stále dobře naladěna

V hezkých šatech a úsměvem na tváři doslova zářila

Anička Slováčková ve svém novém klipu

Klip Nepopsaná bude výjimečný v mnoha ohledech

Koncert v Semaforu s kapelou si velmi užila

Tématické zařazení:

 » Kultura