Netradiční rozlučka - Sport - REGIONÁLNÍ NOVINY

Sport

Netradiční rozlučka

Ikona

25. března 2008, 12.50 | Litvínov/ Hokejisté extraligového HC Litvínov se loučili s úspěšnou sezonou 2007/2008 netradiční formou. Rozhodli se sehrát exhibiční hokejové utkání proti týmu svých příznivců.

„Chtěli jsme jim tak poděkovat za jejich celosezonní věrnost,“ řekl po skončení exhibice obránce Jiří Šlégr, který s tímto nápadem přišel. Podvečer, kdy k zápasu mezi extraligovým týmem HC Litvínov a Fan Clubem došlo, byl plný zábavy. Utkání se hrálo na 3 x 10 minut čistého času a stalo se výjimečnou podívanou pro solidní návštěvu snad tisícovky diváků. Hrálo se z bezpečnostních důvodů s míčkem. „Rozhodně to nebylo na škodu věci,“ prohlásil Petr Boháč šéf Fan Clubu HC Litvínov. Hokejisté hráli obrácenými hokejkami, tedy čepelí nahoru. Fanoušci nastoupili s kompletní pěticí složenou pouze z dívek. Přestávky byly vyplněny soutěžemi v rychlosti bruslení, kdy družstvo fanoušků bruslilo popředu, zatímco družstvo hráčů muselo jet pozadu. Oslavenec Michal Trávníček dostal od litvínovských ultras narozeninový dort. Závěr pak patřil hromadné hře na ledové ploše a finální jízdě v hadu za tónů populární písničky Jede, jede mašinka. A výsledek … Ten byl až na posledním místě, ale dodejme, že netradiční zápas skončil remízou 3:3.

Text: Edvard Beneš