Marian Jurečka: Podporujeme všechny děti pracujících rodičů, zvýšení přídavků je populistický krok - Politika - Český Metropol

Politika

Marian Jurečka: Podporujeme všechny děti pracujících rodičů, zvýšení přídavků je populistický krok

zdroj: Petra Hrušová

Česká republika | KDU-ČSL dlouhodobě podporuje všechny děti pracujících rodičů s cílem, aby pracující rodiče měli takový příjem a takové daňové a sociální odvody, aby nemuseli žádat o žádné dávky. Návrh...

 

ČSSD, která navrhuje rozšířit okruh příjemců přídavku na dítě o 300 tisíc, považuje KDU-ČSL za populistický.
 
„Návrh sociálních demokratů hází přes palubu jeden a půl milionů dětí pracujících rodičů, kteří na tyto dávky nedosáhnou. Proto ho považujeme za vysoce populistický. Nemotivuje totiž rodiče k úsilí o získání vyššího příjmu, naopak podporuje takové formy práce, které nestačí k uživení rodiny. Zároveň s tím podporuje vyplácení peněz načerno mimo oficiální mzdy a podporuje vznik účelově nesezdaných soužití, aby zaměstnanec nepřišel o dávky. Uvězňuje tak nepracující a nízkopříjmové skupiny v pasti chudoby.  My chceme podporovat všechny děti pracujících rodičů,“ řekl Marian Jurečka, první místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství.
 
Podle expertů KDU-ČSL je současný daňový a sociální systém v naší zemi nastaven tak, že nízkopříjmové domácnosti demotivuje od práce a ty vysokopříjmové nemotivuje mít děti.
 
„Chceme zvýšit daňové zvýhodnění na každé dítě, včetně prvních dětí, o dva tisíce korun ročně, zrušit zastropování daňového bonusu za děti a požadujeme diferenciaci pojistného pro rodiny s dětmi a zachování slevy na manželku. Tato opatření považujeme za motivační a prorůstová, na rozdíl od slepého rozdávání dávek. Zároveň považujeme za důležité změnit vnímání rodinné politiky jako nedílné součástí našich životů a chápat ji jako investici do lidského kapitálu země,“ dodal Marian Jurečka.

Zdroj: Petra Hrušová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Finance  

 » Politika