Zoo Ústí nad Labem – komfort nejen pro zvířata - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Zoo Ústí nad Labem – komfort nejen pro zvířata

Ikona

6. srpna 2008, 13.39 | Ústí nad Labem / To, že o zvířata v ústecké zoo je postaráno s láskou, není třeba zdůrazňovat. Pro to, aby se spokojeně cítili také návštěvníci, se v poslední době dělá skutečně hodně. Co se týče občerstvení, jsou současné době v areálu zoo v provozu dvě restaurace - Koliba, která je umístěna v horní části a je otevřena pouze v letní sezoně a v dolní části od července roku 2007 Trappola ZOO s celoročním provozem. Její výhodou je, že má samostatný vchod z Drážďanské ulice, proto se její otevírací doba protahuje do večerních hodin, kdy už je zahrada zavřena. Vkusný interiér v africkém stylu a unikátní terasa s výhledem na nový výběh tapírů, odkud lze ovšem pohodlně sledovat i cvičení lachtanů, poskytují dohromady pohodlí minimálně stovce hostů. Komplex stravovacích zařízení doplňují dva stánky rychlého občerstvení, několik nápojových a cukrovinkových automatů, obchůdek u pavilonu exotária zaměřený především na prodej suvenýrů a cukrárna U geparda zprovozněná v roce 2006.

 

Krásná poloha zoo na strmém svahu nad řekou Labe přináší problém ve velkém převýšení, proto je od roku 2007 v provozu zoovláček, který zmíněný problém pomohl definitivně vyřešit a navíc se stal velkou atrakcí pro malé i velké.

Ve velké míře je myšleno na nejvděčnější návštěvníky z řad dětí. Vedle dlouhodobě instalovaného Dětského světa, který se postupně renovuje, vzniklo několik dřevěných dětských hřišť a oddechových koutků s unikátním designem včetně makety Větruše. Hitem letošního roku se stala velkoplošná trampolína, na které se vydovádí jak děti, tak i jejich rodiče.

Jedním z nejnavštěvovanějších míst je kontaktní Dětská zoo, renovací prochází Dinosauří stezka,. Celý areál je doslova prošpikován množstvím vzdělávacích pomůcek, z nichž mnohé jsou interaktivní a všechny se snaží zábavnou hravou formou přenášet důležité informace o zvířatech a ochraně přírody. Pavilon šelem je doplněn o projekční místnost, kde se neustále promítají filmy o šelmách, v pavilonu slonů je rovněž umístěna velká televize, na níž lze sledovat, co právě sloni dělají, a také informační dotykový monitor. Přijďte se přesvědčit do ústecké zoo, že den strávený u nás je den plný zábavy, zážitků i poznání.

Roman Nešetřil

Foto: Ing. Věra Vrabcová

Ikona

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti