Zoopark má několik mláďat vodních ptáků - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Zoopark má několik mláďat vodních ptáků

Ikona

28. července 2008, 12.42 | Chomutov | Podkrušnohorský zoopark má nové přírůstky u několika druhů vodních ptáků. „V loňském roce jsme udělali chovatelské změny a výsledkem a výsledkem je, že po několika letech zahnízdil polák chocholačka. Je to malá kachnička, kterou poznáme také podle toho, že jí na hlavě trčí dozadu chocholka. Je o něco menší než kachna divoká, samec je svým charakteristickým zbarvením připomínajícím svatební šat nezaměnitelný, hnědě zbarvenou samici můžeme od ostatních poláků jen těžko rozeznat,“ řekla mluvčí parku Martina Pelcová.

 

Stejně jako ostatní poláci, patří i polák chocholačka mezi potápivé kachny. Umí se výborně potápět i do více než 5ti metrových hloubek, kde požírá např.měkkýše a vodní hmyz. Samice klade 3 až 20 olivově zelených vajec. „Po odebrání vajec se v líhni po inkubační době 23-28 dní vylíhla krásná mláďata poláků chocholaček,“ dodala Pelcová.  

Dalším novým přírůstkem u kachen v zooparku je čírka obecná, zástupce jednoho z nejmenších a nejkrásnějších druhů. Čírka obecná je snášenlivý a nenáročný okrasný vodní pták,  který  letos v zooparku poprvé zahnízdil a po inkubační době 21-23 dní se vylíhlo mládě.
 
 

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti